Sala symulacji ALS

Jakie zajęcia przeprowadzane są w salach ALS?

Sala symulacji ALS to nowoczesne rozwiązanie wykorzystywane do nauki resuscytacji oddechowo-krążeniowej. Jest porządnie wyposażona i można przeprowadzać w niej ćwiczenia z udziałem osoby dorosłej, dziecka, a nawet niemowlęcia. To nie tylko doskonałe pomieszczenie dla przyszłych ratowników. Każda osoba, która myśli o karierze w zawodzie medycznym powinna zapoznać się z możliwościami, jakie daje taka sala.

Jak wygląda sala ALS?

Sala ALS jest przeznaczona do szkolenia przyszłego personelu medycznego, jest wyposażona w profesjonalny sprzęt, z którym łatwo się pracuje. Jej podstawowe zaopatrzenie to:

  • fantomy dorosłego, dziecka oraz niemowlęcia,
  • defibrylator,
  • plecak ratowniczy,
  • drobne narzędzia ratownicze.

Twórcy sali stymulacji ALS przygotowali ją w taki sposób, żeby możliwie jak najbardziej przypominała warunki, w których na co dzień jest przeprowadzana resuscytacja oddechowo-krążeniowa. Znajdują się w niej więc przedmioty i narzędzia, z którymi przyszli medycy będą spotykać się w pracy. W sali można przeprowadzać wiele scenariuszy, aby studenci mogli przećwiczyć wszystkie niezbędne działania.

Jak pracuje się w sali ALS?

Sala została stworzona w taki sposób, aby studentów podczas pracy rozpraszało jak najmniej czynników. Dzięki temu łatwiej jest się im skupić i wykonywać po kolei poszczególne czynności. W pomieszczeniu mogą ćwiczyć:

  • studenci kierunków medycznych,
  • personel medyczny powiększający swoje kompetencje,
  • specjalizujący się lekarze.

Sala jest sterowana komputerowo, dzięki czemu z łatwością jest symulować najcięższe do opanowania sytuacje. Regularne ćwiczenia pomagają opanować niezbędne umiejętności, które wykorzystuje się przy resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz zapoznać się ze sprzętem podczas niej wykorzystywanym. Fantomy sterowane komputerowo zachęcają studentów do szybkiego reagowania na pojawiające się bodźce.

Nie każdy ośrodek może zaoferować ćwiczenia na sali ALS, a szczególnie trudno znaleźć dobrze wyposażoną placówkę. Szukając jej, warto skorzystać z usług centrum, które ma wiele porządnie wyposażonych sal ćwiczeniowych, takich jak Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznych. Korzystanie z takich miejsca umożliwia dostęp do wielu różnych pomieszczeń symulujących różne typowe sytuacje w zawodach medyków. Przeszkolona kadra dydaktyczna pomaga studentom nabyć umiejętności miękkie, zapoznać się ze sposobem działania poszczególnych narzędzi i maszyn, a także samodzielnie rozpoznawać konkretne sytuacje. Dostęp do większej ilości sal to więcej możliwości rozwoju.

Materiał partnera