pojemniczki z masłem do ciała

Jakie kosmetyki możemy nazywać naturalnymi masłami do ciała?

Masła do ciała to kosmetyki do pielęgnacji, które doskonale regenerują i nawilżają skórę. Z powodzeniem używane są również przez kobiety w ciąży oraz po narodzinach, przez ich maluchy. Wybierając produkt dla tak szczególnej grupy, trzeba jednak zwrócić uwagę na skład kosmetyku po to, aby mieć pewność, że będzie on nie tylko skuteczny, ale przede wszystkim bezpieczny dla delikatnej skóry. Co warto wiedzieć o naturalnych masłach do ciała?

Naturalne masła do ciała – jak je rozpoznać?

Nie ulega wątpliwości, że podczas poszukiwań kosmetyków do ciała najważniejszą kwestią jest ich skład. Powinien być on przede wszystkim krótki, zawierający wyłącznie naturalne i bezpieczne składniki. Trzeba też zorientować się, czy nie znajdują się w nim żadne toksyczne ani szkodliwe substancje, które mogłyby wywołać reakcje alergiczne.

W ofercie Verofornature sklepu z kosmetykami dla dzieci i kobiet w ciąży znajdziemy masła do ciała składające się wyłącznie z 5 składników! Ich skład to między innymi oleje roślinne, takie jak olej kokosowy, macadamia, babassu czy olej ryżowy. Oprócz tego niektóre z nich posiadają w składzie witaminę E, która korzystnie działa na skórę. Nie znajdziemy w nich żadnych sztucznych konserwantów ani barwników, SLS, SLES, PEG, pochodnych ropy naftowej czy innych silikonów. Dzięki temu masła wyróżniają się bogactwem witamin i naturalnych minerałów, niezbędnych dla skóry.

Kto może stosować naturalne masło do ciała?

Naturalne masła do ciała ze względu na to, że produkowane są z naturalnych i przebadanych pod kątem bezpieczeństwa składników, mogą być stosowane przez niemal każdą osobę. Przede wszystkim świetnie sprawdzą się dla kobiet w ciąży, które chcą zadbać o właściwe nawilżenie ciała. Dodatkowo za sprawą oleju macadamia, masło znakomicie radzi sobie w walce z cellulitem, rozstępami czy redukcją blizn. W wariancie mango znajdziemy witaminę E, która spowalnia proces starzenia się skóry. Masło czekoladowe z kolei ochroni warstwę lipidową naszego naskórka.

Naturalne masło do ciała mango lub kokosowe z Verofornature to także dobry wybór dla najmniejszych pociech. Kosmetyki te działają regeneracyjne i doskonale nawilżają suchą skórę malucha. Ich przyjemny zapach z kolei z pewnością spodoba się każdemu dziecku. Masło z dodatkiem oleju kokosowego zawiera też kwas laurynowy, który korzystnie wpływa na stany zapalne naskórka. Wariant mango silnie nawilża, w związku z czym będzie niezwykle przydatny wśród dzieci z łuszczącym się naskórkiem.

Materiał partnera