analiza stanu skóry kobiety

Jakie informacje pozwalają uzyskać aparaty do badania cery?

Skóra twarzy narażona jest na oddziaływanie niekorzystnych czynników, takich jak wiatr, promienie słoneczne albo zanieczyszczenia krążące w powietrzu. Dlatego też należy dbać o nią w szczególny sposób. Troska o cerę wyraża się nie tylko w stosowaniu odpowiednio dobranych kosmetyków. Bardzo ważne jest też przeprowadzanie co jakiś czas badań skóry twarzy przy użyciu odpowiednich urządzeń. Sprawdź, jakie informacje można uzyskać za ich pomocą!

Czemu służy badanie cery?

Przed poddaniem skóry twarzy odpowiednim zabiegom dermatologicznym bądź kosmetycznym warto poddać cerę szczegółowym analizom badawczym. Dzięki nim można dokładnie określić kondycję skóry oraz zdiagnozować rodzaj problemów dotykających tę część ciała. Właściwe rozpoznanie poszczególnych dysfunkcji oraz zaburzeń równowagi funkcjonalnej w dłuższej perspektywie czasowej umożliwia ich skuteczne wyeliminowanie.

Na rynku dostępne są różne urządzenia do badania skóry twarzy. Uniwersalne w zastosowaniu modele mogą być z powodzeniem wykorzystywane tak do diagnostyki cery, jak i analizowania problemów występujących w obrębie skóry głowy i włosów. Umożliwiają one dokładną obserwację patologicznych zmian na skórze oraz wykrywanie takich, które na danym etapie są jeszcze niewidoczne gołym okiem. Właściwie dobrany sprzęt umożliwia także mierzenie poziomu nawodnienia skóry i stanu bariery naskórkowej. Dzięki niemu można również zmierzyć odczyn skóry, sprawdzić jej stan natłuszczenia, a także zweryfikować aktywność gruczołów łojowych. Za pomocą odpowiedniego urządzenia można także rzetelnie ocenić znamiona barwnikowe i naczyniowe widniejące na skórze twarzy.

Analiza skóry twarzy – różne techniki

Badanie cery odbywa się przy wykorzystaniu rozmaitych technik. Wśród najpopularniejszych z nich wymienia się dwie metody. Jest to multispektralne obrazowanie skóry oraz jej komputerowa analiza. Istota pierwszego z wymienionych sposobów sprowadza się do wykonywania serii zdjęć twarzy przez urządzenie przy wykorzystaniu lamp emitujących cztery rodzaje światła – normalne, spekularne, spolaryzowane oraz ultrafioletowe. Uzyskane fotografie musi poddać samodzielnej analizie, zwracając uwagę m.in. na ukryte przebarwienia, zmarszczki, rozszerzone naczynka itp.

Z kolei urządzenia do komputerowej analizy skóry twarzy oferowane przez takie firmy, jak EURTEX PPHU DARIUSZ GÓRAK, badają podstawowe parametry skóry, a następnie pomagają kosmetologowi w wykryciu określonych problemów oraz ich właściwym zinterpretowaniu. Ta metoda umożliwia m.in. określenie poziomu wody w naskórku.

Materiał partnera