Jak zwiększyć objętość włosów

Twoje włosy coraz częściej wypadają? Stały się słabsze i rzadsze? Jak je odpowiednio wzmocnić? Oto kilka sztuczek na zwiększenie objętości.

Dlaczego włosy wypadają

Włosy wypadają z wielu powodów. Czasami problemem jest nieodpowiednia dieta, czasami nasz wiek. Dodatkowo kuracje chemiczne, częste farbowanie, nadużywanie prostownicy czy nawet suszarki – wszystko to prowadzi do przesuszania się i osłabiania włosów. Jeśli masz anemię lub problemy z tarczycą możesz również zauważyć, że jakość Twoich włosów z czasem osłabła. A obok ewentualnych chorób to także stres czy zmiany hormonalne. Słabsze włosy mają też często kobiety, które urodziły dziecko. Jak widzisz jest masa powodów, dla których konieczna jest dodatkowa pielęgnacja Twoich włosów.

Bakterie i tłuszcz, czyli co powoduje osłabienie włosów

Na Twojej głowie codziennie zbierają się różne bakterie. Skóra Twojej głowy wydziela tłuszcze, które w połączeniu ze wspomnianymi bakteriami z czasem mogą bardzo obciążyć włosy i zahamować ich zdrowy wygląd. Dlatego tak ważne jest, by skóra Twojej głowy i Twoje włosy były czyste. Najlepiej jeśli będziesz je myć codziennie lub co dwa dni.

Odżywki i szampony

Postaw na szampon wspomagający odbudowę włosa albo taki, który stymuluje jego wzrost. Wybierz kosmetyki firmy Kerastase, które są szczególnie polecane przez większość salonów fryzjerskich i profesjonalistów. Wybierz też odpowiednią dla siebie odżywkę i stosuj ją za każdym razem po uprzednim spłukaniu dwóch warstw szamponu.

Rób masaż głowy

Obok zwykłego szamponu do codziennego stosowania warto nabyć też szampon wspomagający i regenerujący. Najlepiej jeśli posiada miętę lub mentol, które stymulują krążenie. Ważne, abyś zwyczajne mycie raz w tygodniu zamieniła na zdrowotny masaż głowy odświeżającym preparatem. Delikatnie masując czubek głowy, ale też jej boki i sam kark pobudzić cebulki włosów do pracy.

Powiedz nie prostownicy i rozjaśnianiu

Zrezygnuj z prostownicy i na jakiś czas powstrzymaj się z regularnym rozjaśnianiem włosów. To prosta droga do zafundowania sobie coraz cieńszych włosów. Wysoka temperatura i nadmierna ilość chemikaliów mogą doprowadzić do łamania się łodygi włosa, a nawet powstania tzw. włosa paciorkowatego. W przypadku suszarki pamiętaj, by nie używać najcieplejszego powietrza. Lepiej wyregulować temperaturę i spędzić na suszeniu trochę więcej czasu.

Wybieraj lakiery i pianki

Lakiery nie tylko utrwala fryzurę. Jeśli spryskasz nim włosy, a następnie wyczeszesz je grzebieniem osiągniesz efekt nieposklejanej i uniesionej do góry fryzury. Lakiery zwykle używa się do włosów prostych, przy włosach kręconych zdecyduj się na piankę. Obydwa preparaty nakłada się na lekko wilgotne włosy od nasady aż po końce. Stawiaj na wysokojakościowe produkty. Lakiery i pianki z niższej półki mogą zawierać za dużo polimerów, które nie są korzystne dla skóry Twojej głowy.

Jakich szczotek do włosów używać

Ostatnim krzykiem mody są szczotki z naturalnego włosia, które obiecują gładkie i błyszczące fryzury. Nic bardzie mylnego. Szczotki te ciągną włosy tak mocno, że szybko stają się one cienkie i oklapnięte. Postaw na okrągłą, ceramiczną szczotkę, która doda Twojej fryzury pożądanej objętości. Używaj jej w trakcie suszenia nawijając cienkie pasmo na szczotkę i kierując strumień powietrza z suszarki ku nasadzie.

Materiał partnera