make up

Jak zrobić perfekcyjne smokey eyes?

Efekt przydymionego oka pozwala podkreślić spojrzenie, nadając mu niebywałej i uwodzicielskiej głębi. Makijaż można również wykorzystywać jako dopełnienie prostych, codziennych stylizacji. Warto wiedzieć, jakie techniki należy stosować, chcąc uzyskać efektowny make-up.

Opis

Smokey eyes jest stylem w makijażu, którego zasadniczym celem jest mocne podkreślenie oczu. Do wykonania make-upu używa się cieni do powiek w wyrazistych, ciemnych tonacjach kolorystycznych. Smokey eyes bazuje na kontrastowych barwach stosowanych kosmetyków. Rozwiązanie to pozwala podkreślić kształt twarzy oraz kolor tęczówki. Styl ten, stanowi uniwersalny i ponadczasowy makijaż oczu. Stosuje się go zazwyczaj w przypadku wieczorowych balów lub innych oficjalnych okazji. Warto jednak pamiętać, że smokey eyes nie zawsze bazuje na ciemnych i wyrazistych kosmetykach. Makijaż zrealizowany za pomocą delikatnych preparatów stanowi świetne dopełnienie codziennych, prostych stylizacji.

Wykonanie

W smokey eyes wykorzystuje się zazwyczaj dwa cienie do powiek. Zróżnicowana tonacja kolorystyczna kosmetyków pozwala uzyskać płynne połączenie barw. Ciemne krawędzie wizualnie pomniejszają oczy. W smokey eyes wykorzystuje się technikę rozcierania aplikowanych kolorów za pomocą matowego cienia. Do wykonania efektownego makijażu niezbędny jest również czarny tusz do rzęs lub ciemna kredka. Za pomocą kosmetyków obrysowuje się oko, zaznaczając dolną i górną linię rzęs. Kąciki oczu maluje się natomiast jasnym, perłowym lub matowym kolorem. Chcąc uzyskać optymalny efekt makijażu, trzeba pamiętać o zachowaniu odpowiedniej precyzji. Smokey eyes jest czasochłonnym make-upem. Pasuje on jednak do każdego kształtu oczu.

Smokey eyes stanowi ponadczasowy styl wykorzystywany przez wiele makijażystek. Odpowiednie kosmetyki dostępne na stronie Eveline.pl, dzięki nim oczy zyskają osobliwej wyrazistości.