cienie pod oczami

Jak zlikwidować cienie pod oczami?

Nieprzespane noce, nerwy, stres, niewłaściwa dieta… To wszystko może odbić się na kondycji cery. Zwłaszcza delikatny obszar pod oczami jest podatny na tworzenie się niedoskonałości. Nieestetyczne cienie nie tylko sprawiają, że twarz wydaje się bardziej zmęczona, ale też postarzają. Czy da się skutecznie walczyć z tym problemem? Poznaj rekomendowane metody.

Mezoterapia igłowa

Do bardzo popularnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej zalicza się mezoteriapia igłowa. Wykorzystuje się ją w zwalczaniu wielu niedoskonałości, wykonując zarówno zabiegi na twarz, jak i na głowę oraz na ciało.

To znana technika odmładzania skóry. Jak wygląda taki zabieg? Specjalista precyzyjnie podaje cienką igłą pacjentowi odpowiedni preparat w obszary z niedoskonałościami. Preparat to zazwyczaj mieszanka kwasu hialuronowego (w wysokim stężeniu) i silnie działających substancji witaminowych.

Jeśli iniekcja odbywa się w okolicach oczu, jest duża szansa pozbycia się mało estetycznych cieni i bruzd. W rezultacie cera prezentuje się promiennie, a spojrzenie nabiera blasku. Rekomenduje się serię kilku takich zabiegów.

Laser frakcyjny

Bardziej innowacyjną metodą na pozbycie się ceni jest ablacyjny laser CO2 ze skanerem frakcyjnym. W nowoczesnych gabinetach medycyny estetycznej, takich jak KERAMED, urządzenie wykorzystuje się do zabiegów regeneracji skóry. Jeśli więc zmagasz się z problemem zasinień okolic oczu, to być może warto rozważyć tę technikę.

Działanie lasera opiera się na wytwarzaniu impulsów o dużej sile, z częstotliwością czasową 5 nanosekund. Dochodzi do złuszczenia i wygładzenia powierzchni skóry, przy jednoczesnej jej regeneracji poprzez intensywną syntezę kolagenu. Okolice wokół oczu są wygładzone, jędrne, a skóra zyskuje naturalny i jednolity koloryt.

Zabieg jest bezbolesny, ponieważ wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym.

Nieoperacyjny lifting twarzy

Piękno bez skalpela? Współczesna medycyna estetyczna stwarza takie możliwości. Jednym ze sposobów pozbycia się zasinień pod oczami jest nieoperacyjny lifting twarzy metodą HIFU. Bazuje on na wykorzystaniu ultradźwięków o wysokiej częstotliwości, które koncentrują się na niewielkim fragmencie twarzy.

Ultradźwięki oddziałują na tkankę w sposób mechaniczny i termiczny. Wspomaga to procesy regeneracyjne, co finalnie przekłada się na większą elastyczność i odmłodzenie cery – także w okolicach oczu.

Zaletami takiego zabiegu są jego szybkość i nieinwazyjność. Można go wykonać nawet w ciągu dnia, w przerwie między codziennymi zajęciami.

Standard medycyny estetycznej – botoks

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że „klasyka” gabinetów medycyny estetycznej, czyli botoks, także może poprawić wygląd skóry pod oczami.

Wstrzyknięcie tzw. toksyny botulinowej w niewielkim stężeniu poprawia jędrność cery i zwiększa jej gładkość. Spojrzenie odzyskuje dawną świeżość, co optycznie przekłada się na bardziej „wypoczęty” wygląd.

Materiał partnera