krem dla noworodka

Jak wybrać odpowiednie kosmetyki dla dzieci i niemowląt?

Dzieci mają bardzo wrażliwą skórę, dlatego w ich przypadku trzeba postawić na odpowiednie kosmetyki. Muszą być one dokładnie przebadane i dostosowane do potrzeb tak wymagającej cery. Na rynku pojawia się wiele preparatów stworzonych właśnie z myślą o najmłodszych. Jakie produkty sprawdzą się najlepiej w przypadku pielęgnacji skóry dziecka lub niemowlęcia?

Naturalne kosmetyki dla dzieci 

W przypadku dzieci i niemowląt strzałem w dziesiątkę są kosmetyki naturalne. Nie zawierają one bowiem szkodliwych wypełniaczy i konserwantów. Dzięki temu nie uczulają wrażliwej skóry. W większości przypadków są to produkty tworzone w Polsce, z dokładnie dobranymi składnikami. Warto postawić na kosmetyki dla dzieci, na których wyraźnie jest napisane ich przeznaczenie. Wówczas będziesz mieć pewność, że zostały stworzone z myślą o wrażliwej skórze.

Kosmetyki stworzone z myślą o dzieciach nie powinny mieć dodawanych sztucznych zapachów czy barwników. W przypadku niemowląt warto, by na ich opakowaniu znajdowały się informacje o stosowaniu od pierwszych dni życia. Trzeba pamiętać, że nawet naturalne składniki mogą uczulać, co można zaobserwować np. w przypadku rumianku bądź aloesu. Warto więc stopniowo testować nowe kosmetyki, zamiast wprowadzać wiele produktów już na samym początku.

Dokładnie sprawdzone kosmetyki dla dzieci 

Kosmetyki dla dzieci muszą również spełniać odpowiednie normy. Warto sprawdzić, czy dany preparat ma ważny certyfikat Instytutu Matki i Dziecka oraz Państwowego Zakładu Higieny. Przed dopuszczeniem konkretnego preparatu do obrotu konieczne jest przeprowadzenie wielu testów. Jest to szczególnie ważne w przypadku alergików. Z tego powodu niektóre osoby decydują się na kupowanie takich kosmetyków wyłącznie w aptece. Sprawdzone preparaty znajdziesz również w sklepie internetowym z Natury Rzeczy.

Kosmetyki dla dzieci i niemowląt powinny mieć sprawdzone składy, które nie uczulają. Skóra takich użytkowników jest bowiem bardzo delikatna i podatna na pojawianie się wszelkich zmian. W cenie są proste składy kosmetyków dla niemowląt. Unia Europejska narzuca normy, które zabraniają stosowania określonych substancji w produktach dla dzieci. Mowa tu np. o etanolu w stężeniach wyższych niż 30%, fluoresceinie, tlenkach chromu czy kwasie borowym. W takich kosmetykach nie powinny znaleźć się także emulgatory PEG, ekstrakty z egzotycznych roślin, silikony oraz substancje pochodzenia petrochemicznego.

Materiał partnera