Koncentrator tlenu

Jak wybrać dobry koncentrator tlenu i dlaczego warto go mieć?          

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszy się tlenoterapia, czyli nieinwazyjna metoda leczenia opierająca się na dostarczaniu większego stężenia tlenu do organizmu pacjentów. Niezbędne są do tego koncentratory tlenu, które wykorzystywane mogą być nie tylko w szpitalach i przychodniach, ale również w warunkach domowych. Jak wybrać koncentrator tlenu i jakie korzyści ma tlenoterapia tymi urządzeniami? Sprawdźmy.

Czym kierować się przy wyborze koncentratora tlenu?

Na rynku dostępne są dwa rodzaje koncentratorów tlenu: stacjonarne oraz przenośne. W warunkach domowych jednak najczęściej wykorzystywane są sprzęty przenośne, które w porównaniu do stacjonarnych ważą o wiele mniej, a także mają kompaktowe wymiary, dzięki którym można je przenosić i transportować w dowolne miejsca.

Wybierając przenośny koncentrator, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na stopień stężenia tlenu. Zakłada się, że im wyższe ono będzie, tym lepsze rezultaty będzie dawać tlenoterapia. Dobrym wyborem będą zatem koncentratory dostępne w sklepie medycznym Romar, których poziom stężenia wynosi nawet do 95,5%.

Znajdziemy tam też sprzęty, które działają nieustannie przez 15 godzin i sterowane są pilotem, za pomocą którego w prosty sposób można ustawić czas pracy i szybkość podawania tlenu. Nie bez znaczenia pozostaje stopień hałasu urządzenia. Mianowicie ciche modele z całą pewnością będą lepszym wyborem, ponieważ będą o wiele bardziej komfortowe w użyciu.

Jakie zalety ma korzystanie z koncentratora tlenu?

Tlenoterapia przeprowadzana z zastosowanie koncentratora tlenu w szczególności wspomaga rehabilitację pacjentów ze schorzeniami układu oddechowego lub krążeniowego. Dostarczany tlen w większym stężeniu przyczynia się do zwiększenia wydolności organizmu oraz wspiera procesy rekonwalescencji po różnych zabiegach. W rezultacie tlenoterapia poprawia nie tylko jakość życia pacjentów, ale również ze względu na to, że mają oni szansę na korzystanie z urządzeń w warunkach domowych, podwyższa ich samopoczucie.

Warto wspomnieć o tym, że tlenoterapia zalecana jest nie tylko w przypadku schorzeń. Z racji tego, że zwiększa ona poziom tlenu we krwi, pozytywnie oddziałuje na wszystkie narządy wewnętrzne. Co więcej, tlen w wysokim stężeniu wzmacnia procesy odpornościowe oraz przyczynia się do usunięcia z organizmu toksyn.

Koncentratory tlenu z powodzeniem używane są także jako element przyspieszający procesy regeneracyjne organizmu sportowców, dodatkowo spowalniające procesy starzenia.  Oprócz tego dotlenienie może wpłynąć na lepszą jakość snu.

Materiał partnera