pigmenty do brwi

Jak uzyskać naturalny efekt makijażu permanentnego?

Makijaż permanentny pozwala na uniknięcie konieczności malowania się każdego dnia. W ten sposób można podkreślić brwi, usta czy nawet linię rzęs nawet na kilka lat. To nieco mniej trwała forma tatuażu. Odpowiednio wykonany makijaż permanentny pozwala na stworzenie naturalnego efektu i podkreślenie urody danej osoby. O czym warto pamiętać, jeśli zależy Ci na naturalności?

Odpowiednia technika makijażu permanentnego 

Aby stworzyć naturalny makijaż permanentny, najważniejsze jest wybranie odpowiedniej metody pracy. Najczęściej poleca się cienką igłę, dzięki której można np. wyrysować pojedyncze włoski w brwiach. Co więcej, efekt pracy z tą metodą jest znacznie trwalszy – nie znika on tak szybko, jak w przypadku brwi wykonanych z wykorzystaniem piórka. Pojedyncze włoski wyglądają naturalnie nawet z bliskiej odległości, czego nie można powiedzieć o efekcie ombre, wypełniającym cały kontur brwi.

Znaczenie mają także umiejętności osoby, która zajmuje się makijażem permanentnym. Powinien być to doświadczony specjalista, potrafiący dostosować odpowiedni odcień oraz metodę do potrzeb danej osoby. Jeśli farba zostanie wtłoczona w skórę w niewłaściwy sposób, będzie ona zbyt widoczna, a efekt – nienaturalny.

Sprawdzone produkty do makijażu permanentnego 

Ogromne znaczenie ma również to, jakie produkty zostaną wykorzystane do stworzenia makijażu permanentnego. Należy w tym celu zastosować wysokiej jakości pigmenty do brwi, oczu czy ust dostosowane do naturalnej urody klientki. Blondynkom pasują jasne odcienie, a brunetkom – pigmenty w kolorze ciemnego brązu. Z tego powodu przed rozpoczęciem pracy warto zdecydować, jaką barwę zastosujesz. Wysokiej jakości pigmenty wchodzą m.in. w skład oferty sklepu internetowego Hanafy Polska.

Im lepszy barwnik, tym dłużej utrzyma się on na skórze. Ważne jednak, by jednocześnie nie był zbyt mocny i imitował naturalne włoski, a w przypadku oczu i ust – nie wyglądał karykaturalnie. Czasem lepiej zastosować jaśniejszy odcień lub mniejszą dawkę barwnika. W ten sposób można uzyskać naturalny efekt, wypełniający ubytki w brwiach czy podkreślający linię rzęs lub kontur ust. Rezultat ma jedynie wydobywać urodę danej osoby, a nie ją przykrywać. Obecnie istnieją produkty i metody, dzięki którym coraz rzadziej zdarzają się sytuacje, gdy efekt zastosowania makijażu permanentnego jest przerysowany.

Materiał partnera