zabieg laserowego usuwania owłosienia

Jak trwale usunąć zbędne owłosienie z ciała?

Posiadanie gładkiej skóry to cel wielu kobiet i mężczyzn. Niestety bolączką są odrastające włoski, które już po kilku dniach od zakończenia domowej depilacji zaczynają pojawiać się na ciele. Z pomocą przychodzi o wiele skuteczniejsza alternatywa w postaci epilacji laserowej. Wyjaśniamy, jak dzięki temu zabiegowi uzyskuje się idealnie gładką skórę przez wiele tygodni, a nawet miesięcy.

Epilacja laserowa – skuteczny pogromca owłosienia

Epilacja laserowa jest zabiegiem wykonywanym w klinikach medycyny estetycznej. Poprzedza ją bardzo dokładny wywiad, który pozwala uzyskać niezbędne informacje o pacjencie oraz ustalić wskazania i przeciwwskazania do epilacji.

Zabieg przeprowadza się przy użyciu głowicy emitującej wiązki lasera, którą przykłada się do powierzchni skóry. Wówczas wiązka lasera podgrzewa melaninę znajdującą się w skórze. Barwnik ten jest ściśle związany z mieszkami włosowymi, które wraz z nią zostają trwale uszkodzone. Epilacja laserowa jest stosunkowo niedługim zabiegiem. W zależności od poddawanego obszaru zabieg trwa od 5 do 30 minut.

O epilacji laserowej wypowiada się kosmetolog z salonu Medycyny Estetycznej PODZAMCZE, wykonującego zabieg usuwania owłosienia: Głównym wskazaniem do epilacji laserowej jest nadmierne owłosienie lub nieskuteczna depilacja domowa, takich obszarów jak twarz, pachy, okolice bikini, nogi, a nawet plecy. Nie wszyscy pacjenci mogą z niego jednak skorzystać. Kryteriami dyskwalifikującymi do zabiegu jest ciąża, nowotwór lub problemy z krzepnięciem krwi.  

Jak uzyskać trwały efekt epilacji?

W epilacji laserowej bardzo ważna jest regularność i powtarzalność zabiegów. Może być to konieczne z powodu różnego tempa wzrostu włosów lub zmniejszonej ilości melaniny na określonym obszarze ciała. Kosmetolodzy zalecają wykonanie 6 serii zabiegów, które pozwolą uzyskać gładką skórę nawet przez kilkanaście tygodni. Przy umawianiu wizyty warto wykupić cały pakiet, ponieważ w większości jest to opcja najkorzystniejsza finansowo.

Czy zabieg laserowego usuwania owłosienia boli?

Dyskomfort w zabiegach epilacji laserowej jest kwestią subiektywną i zależy od kilku czynników, takich jak próg bólu oraz zawartość melaniny. Z tego powodu nie zawsze można jednoznacznie stwierdzić, czy dany zabieg będzie bolesny, czy też nie.

Tym, co z pewnością wyróżnia lasery używane do usuwania owłosienia jest system chłodzący, który zapewnia maksymalnie możliwy komfort podczas zabiegu. Tak jest w przypadku lasera Linscan, którego bezbolesność potwierdza najwięcej osób. Ponadto przed zabiegiem wykonywana jest próba laserowa, która pozwala oswoić się pacjentowi z mocą lasera. 

Dodatkowym rozwiązaniem stosowanym w laserze Linscan jest technologia MCT, która polega na aktywacji wysokiej temperatury, która w połączeniu z krótkimi odstępami pomiędzy impulsami powoduje delikatne rozejście się ciepła po mieszkach włosowych i nie wywołuje uczucia bólu lub pieczenia.

Materiał partnera