Naturalne kosmetyki na trądzik – biokompleksy: żele i toniki

Jak sobie poradzić z trądzikiem?

Z cerą trądzikową zmagają się nie tylko nastolatkowie, ale też osoby dorosłe. Pojawienie się trądziku to spory problem natury estetycznej. Wypryski i krosty brzydko wyglądają i często wywołują poczucie dyskomfortu czy wręcz wstydu. Na szczęście, dolegliwości trądzikowe można z powodzeniem leczyć. Terapię warto rozpocząć od naturalnych preparatów, które często okazują się skuteczne – zwłaszcza przy łagodniejszych zmianach dermatologicznych. Jakich środków na trądzik warto spróbować? Prezentujemy je poniżej.

Biokompleksy

Naturalne biokompleksy to skuteczne środki o działaniu wysuszającym, antyseptycznym, przeciwbakteryjnym i gojącym. Są bardzo efektywne w walce z przetłuszczającą się i problemową skórą, u osób w każdym wieku. Dobry biokompleks nie tylko hamuje rozwój trądziku, ale też zapobiega jego pojawianiu się – zwęża pory, wygładza skórę i likwiduje stany zapalne, stymulując odnowę komórkową i odbudowując naskórek. Preparaty tego typu są nanoszone miejscowo na ogniska zapalne oraz na okoliczną skórę, od dwóch do trzech razy dziennie. Z powodzeniem można je połączyć z innymi kosmetykami na trądzik.

Żele do mycia twarzy

Żele to jedne z najpopularniejszych środków stosowanych w terapii antytrądzikowej. Ciekawą propozycję stanowią naturalne produkty na bazie soku aloesowego, np. żel do mycia twarzy TianDe. Unikalna receptura kompleksowo oczyszcza skórę, usuwa nadmiar sebum i niweluje wszelkie podrażnienia. Żel, stosowany rano i wieczorem, doskonale zdaje egzamin w profilaktyce przeciwtrądzikowej, szczególnie u osób z tłustą cerą. Jest dobrze tolerowany przez skórę – nie wysusza jej i tworzy piankę, która łatwo spłukuje się z wodą.

Toniki oczyszczające

W połączeniu z żelami, można stosować toniki. Są to delikatne płyny oczyszczające, oddziałujące antybakteryjnie, odświeżająco i ściągająco. Regulują działanie gruczołów łojowych, wpływając kojąco na skórę. Naturalne toniki z wyciągami roślinnymi bardzo szybko usuwają zaczerwieniania i obrzęki, ujednolicając koloryt skóry przy cerze tłustej i mieszanej. Tonik można rozsmarowywać na całej twarzy, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc problemowych. Stosuje się go rano i wieczorem, np. po zastosowaniu żelu. Przykładowo, ze wspomnianym wcześniej żelem marki TianDe doskonale sprawdzi się tonik z tej samej serii.

Kremy przeciwko zaskórnikom i bliznom

Kremy to niezwykle skuteczne środki stosowane w zwalczaniu trądziku i blizn. Rosnącym zainteresowaniem cieszą się kremy zawierające olej z drzewa herbacianego. Produkty o tak unikalnym składzie stanowią naturalny środek antyseptyczny, przeciwgrzybiczny i bakteriobójczy. Nanocząsteczki perły odżywiają skórę i zapobiegają infekcjom. Regulują równowagę lipidową, nawilżają, łagodzą i zapewniają relaks. Krem wpływa również na estetykę cery – usuwa wykwity trądzikowe, wyrównuje kolor i powierzchnię skóry. Dzięki pobudzeniu krążenia, dochodzi do przywrócenia właściwego metabolizmu skóry na poziomie komórkowym. W rezultacie, wszelkie mikrourazy szybko się goją, redukując ryzyko powstania blizn. Kremy z reguły zaleca się stosować rano i wieczorem na oczyszczoną skórę. Pierwsze rezultaty są widoczne nawet po kilkunastu godzinach od rozsmarowaniu kremu.

Plastry oczyszczające

Doskonałe uzupełnienie w terapii antytrądzikowej stanowią plastry oczyszczające. Są one skuteczne zwłaszcza przy oczyszczaniu nosa z tzw. czarnych kropek, czyli zablokowanych porów i wągrów. Aktywne składniki obecne w plastrze odblokowują pory oraz regulują poziom wydzielania sebum, odświeżając przy tym skórę. Ciekawą propozycję stanowią plastry oczyszczające z węglem bambusa, np. Czyste pory marki TianDe. Węgiel bambusowy jest naturalnym absorbentem, skutecznie usuwającym nagromadzone zanieczyszczenia. Po jego zastosowaniu, skóra jest idealnie wyczyszczona. To produkt bezpieczny, dostępny dla osób w każdym wieku. Aby plaster zadziałał, wystarczy nałożyć go na 15 minut, na nawilżoną letnią wodą skórę. Takie działanie możemy powtarzać dwa razy w tygodniu. Użycie plastra w połączeniu z innymi kosmetykami zwiększa szansę na pokonanie trądziku.

Materiał partnera