Owal twarzy

Jak skutecznie poprawić owal twarzy?

Coraz szybszy rozwój medycyny estetycznej powoduje, że na rynku wciąż pojawiają się nowe zabiegi o różnym przeznaczeniu. W łatwy i bezpieczny sposób można zadbać o skórę problematyczną czy dojrzałą oraz poprawić to, co stanowi kompleks. Do szczególnie popularnych zabiegów należą te, dzięki którym poprawia się owal twarzy. Zobacz, które są najskuteczniejsze!

Owal twarzy – miejsce, gdzie widać oznaki starzenia

Wielu osobom, które korzystają z zabiegów medycyny estetycznej zależy na tym, aby spowolnić procesy starzenia się skóry albo poprawić to, co zmienia się w ciele wraz z upływającym czasem. Okolicą szczególnie wrażliwą na konsekwencje starzenia się skóry jest twarz. Wiotczenie skóry i utrata jędrności powodują istotne zmiany w owalu twarzy. Staje się on mniej ostry, a przez to, że skóra traci elastyczność zaczyna opadać. Istnieje jednak cała gama zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, dzięki którym można naprawdę niesamowicie poprawić kształt twarzy.

Kwas hialuronowy – uniwersalny sposób odmłodzenia skóry

Jednym z najbardziej znanych sposobów na pracę z owalem twarzy jest stosowanie kwasu hialuronowego. Substancja ta jest tak popularna w medycynie estetycznej, ponieważ odpowiada za elastyczność i jędrność skóry. Stosuje się go do wypełniania zmarszczek, powiększania ust, a także przeprowadzania korekty nosa. W przypadku poprawiania owalu twarzy używa się go to tak zwanego liftingu twarzy, czyli nieoperacyjnego wypełnienia wszelkich ubytków oraz przywrócenia skórze jędrności.

Metody poprawiania owalu twarzy

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym to nie jedyna możliwość poprawienia owalu twarzy. Do innych sposobów należą między innymi HIFU czy nici haczykowate. Zobacz, czym się charakteryzują.

  • HIFU (high-intensity focused ultrasound), czyli zastosowanie fal ultradźwiękowych o dużej częstotliwości. Zabieg jest szczególnie polecany do redukcji zmarszczek oraz poprawy napięcia skóry twarzy.
  • Lifting twarzy za pomocą nici z haczykami, czyli wprowadzenie nitek do skóry poprzez nieduże wkłucia. Jest to praktycznie bezbolesne, a efekty daje natychmiastowe i długotrwałe. Tego typu zabieg oferuje na przykład gabinet medycyny estetycznej prowadzony przez lekarzy Kolber.
  • Lipotransfer, czyli przeszczepienie własnej tkanki tłuszczowej w wybrane partie twarzy. Jest to zabieg całkowicie bezpieczny i znacznie mnie inwazyjny niż klasyczna chirurgia plastyczna.

Do zabiegów, dzięki którym można nieco poprawić owal twarzy, należą także nici rozpuszczalne, a wspomagająco również masaże.

Materiał partnera