SPA dla stóp

Jak skutecznie pielęgnować stopy?

Stopy są ważną, choć często zaniedbywaną częścią ciała. Jeżeli zapomnimy o ich prawidłowej pielęgnacji, szybko pojawią się różne bolesne obrzęki, zaczerwienienia, które zaburzą komfort funkcjonowania. Pielęgnacja stóp jest stosunkowo prosta. Warto zastosować się do kilku ważnych zasad i przynajmniej raz w tygodniu wykonywać drobne SPA dla swoich stóp.

Jak zadbać o stopy?

Aby utrzymać stopy w dobrym zdrowiu, należy zatroszczyć się o profilaktyczną pielęgnację. Przede wszystkim należy myć je często (najlepiej codziennie) podczas codziennego prysznica. W przypadku intensywnego trybu życiu, problemy potliwości, warto zastanowić się nad dodatkowymi kąpielami dla stóp.

Konieczna jest regularna kontrola stanu stóp. Najlepiej dokonać tego podczas wieczornej toalety. Każdy powinien zwrócić uwagę na obecność skaleczeń, pęcherzy, obrzęków i zaczerwienień. Im szybciej wykryje się problemy, tym sprawniej zapobiegnie się późniejszym komplikacjom.

Ważnym krokiem w pielęgnacji stóp jest też ich delikatna pielęgnacja, nawilżanie skóry. Warto używać specjalistycznych kremów do suchych pięt, które dodatkowo pomogą w walce ze złuszczeniem martwego naskórka. Ponadto coraz więcej osób chwali pomysł domowego SPA dla stóp. Istotne jest jednak, by jakakolwiek pielęgnacja była przeprowadzana w sposób delikatny. Zbyt intensywne tarcie pumeksem czy samodzielne wyciskanie odcisków może mieć negatywne skutki.

Ostatnim krokiem w pielęgnacji stóp jest noszenie odpowiednich skarpetek z naturalnych, pochłaniających wilgoć materiałów. Akcesoria odzieżowe powinny mieć właściwy rozmiar. Jeżeli są zbyt luźne, mogą spowodować parcie wewnątrz butów, co szybko doprowadzi do powstawania pęcherzy i podrażnień. Zbyt ciasne skarpetki powodują obrzęki i puchnięcie stóp.

Jak przeprowadzić SPA dla stóp?

Pierwszym krokiem w domowym SPA jest zmycie lakieru do paznokci. Tylko wtedy będzie można dokładnie sprawdzić ich stan. Warto zapewnić stopom relaksacyjną kąpiel. Polega ona na moczeniu ich przez kilkanaście minut w ciepłej wodzie z dodatkiem aromatycznych olejków, np. lawendy. Dzięki temu działaniu stopy staną się miękkie i lekkie. Dobrym pomysłem jest gruboziarnisty peeling, który zniweluje swędzenie i pomoże usunąć martwy naskórek. Zabieg najlepiej wykonywać raz w tygodniu. Peeling i inne zabiegi powinno się wykonywać przy najlepszych, sprawdzonych środkach. Przykładem miejsca, w którym znajdziemy dobrej jakości kosmetyki dla stóp, jest hurtownia Beauty Nova. Podczas domowego SPA powinno się używać pumeksu, który umożliwi pozbycie się drobnych odcisków i zrogowaciałej skóry. Należy pamiętać, by tarcie było wykonywane delikatnie i regularnie (co kilka tygodni). Aby stopa wyglądała estetycznie, trzeba przyciąć paznokcie cążkami, a następnie zaokrąglić i wyrównać za pomocą pilnika do paznokci. Ostatnim krokiem jest nałożenie delikatnego kremu do stóp i zrobienie masażu. Krem przyniesie natychmiastową ulgę i ukojenie, a ponadto nawilży skórę.

Materiał partnera