manicure

Jak skutecznie odmłodzić dłonie?

Dłonie starzeją się znacznie szybciej niż twarz, szyja czy dekolt. Odpowiada za to brak tkanki tłuszczowej i gruczołów łojowych mogących chronić tę część ciała przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, na które tak często jest narażona: promieniami UV, mrozem, twardą wodą czy detergentami. Stosowane w domu peelingi i maseczki pełnią raczej funkcję profilaktyczną. Aby zniwelować skutki upływającego czasu, lepiej poddać się profesjonalnym zabiegom.

To, co oferuje nam w tej chwili medycyna estetyczna, pozwala bowiem skutecznie rozprawić się z takimi oznakami starzenia dłoni, jak:

  • przebarwienia,
  • utrata nawilżenia i jędrności skóry,
  • widoczne ścięgna, naczynia krwionośne i kości, które stają się wyraźniejsze w związku z zanikiem tkanki podskórnej.

Na uwagę zasługują zaś zwłaszcza mezoterapia oraz zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego lub bogatopłytkowego osocza, wykonywane m.in. w gabinetach Kliniki Ziemlewski.

Mezoterapia

Istotą mezoterapii jest podskórne podanie koktajlu substancji odżywczych i rozjaśniających (m.in. retinolu czy witaminy C). Następuje ono w wyniku wykonania od kilkunastu do kilkudziesięciu płytkich, niewymagających znieczulenia wkłuć strzykawką z preparatem. Ewentualne zaczerwienienia znikają w przeciągu trzech dni, natomiast uzyskany efekt to wyrównanie kolorytu skóry, przywrócenie jej napięcia i spowolnienie dalszych procesów starzenia.

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy aplikuje się podobnie, jednak nieco głębiej (przy miejscowym znieczuleniu specjalnym żelem). Odgrywa on też zasadniczo dwie role: intensywnie nawilża oraz stanowi swoisty wypełniacz bruzd i zmarszczek, a także przestrzeni między żyłami, ścięgnami i kośćmi, które po serii ok. trzech zabiegów stają się mniej widoczne. Rezultaty w postaci wyrównanej, napiętej skóry o poprawionym kolorycie utrzymują się mniej więcej przez półtora roku.

Osocze bogatopłytkowe

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego zaczyna się od wydzielenia go z krwi pobranej od osoby, która pragnie odmłodzić dłonie, przy użyciu specjalnej aparatury. Tak przygotowany preparat wstrzykiwany jest pod skórę, co prowadzi do zwiększenia jej napięcia i elastyczności, a także wygładzenia, lepszego ukrwienia i ujednolicenia kolorytu. Stymulacji ulega też produkcja kolagenu, w związku z czym dalsze starzenie się dłoni przebiega znacznie wolniej.

Materiał partnera