kobieta dezynfekuje dłonie

Jak skutecznie chronić personel w dobie epidemii COVID-19 i po jej zakończeniu?

Higiena to zdecydowanie jeden z najważniejszych elementów naszego życia, a czas epidemii COVID-19 przypomniał nam o niezwykłej wadze utrzymywania jej na właściwym poziomie każdego dnia. Dotyczy to zarówno funkcjonowania w przestrzeni domowej, jak i w miejscu pracy. Z tego powodu warto wziąć pod uwagę możliwość zastosowania silniejszych środków ochrony zarówno teraz, w trakcie trwania pandemii, jak i po jej zakończeniu, aby zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych.

Szczególny spoczywa obecnie na przedsiębiorcach zatrudniających wielu ludzi. Ich zadaniem jest zapewnienie najwyższych środków ochrony na terenie firmy. Poniżej przedstawiamy kilka skutecznych metod, jakie warto zastosować w tym celu. 

Sterylizacja światłem UV-C

Sterylizacja światłem UV-C to popularna metoda skutecznej dekontaminacji powietrza i dezynfekcji powierzchni. Stosowanie lamp bakteriobójczych w miejscu pracy jest najlepszym środkiem dezynfekującym, gdyż daje gwarancję zachowania pełnej higieny pracy. 

Jak to możliwe?

Dzięki promieniowaniu UV-C o falach długości 253.7 nm, lampy bakteriobójcze są w stanie zabijać nie tylko bakterie, ale również wirusy, grzyby, pleśnie oraz rozmaite drobnoustroje. Dlatego lampy tego typu stosuje się w budynkach oraz pomieszczeniach wszystkich placówek, których działanie wiąże się z koniecznością nieustannego utrzymywania czystości mikrobiologicznej. Oczywiście również tam, gdzie nie jest to wymagane warto mieć taką lampę, aby móc zachować sterylność dla komfortu i bezpieczeństwa własnego, pracowników oraz klientów. 

Tego typu lampy bakteriobójcze doskonale sprawdzą się w takich miejscach, jak:

 • placówki medyczne,
 • laboratoria,
 • zakłady produkcyjne,
 • biura,
 • kawiarnie,
 • restauracje,
 • salony i gabinety branży beauty,
 • hotele,
 • pensjonaty,
 • placówki oświatowe, jak szkoły, przedszkola czy uniwersytety,
 • placówki kulturalne – teatry, kina, muzea,
 • siłownie.

Dzięki stosowaniu lamp UV-C jesteśmy w stanie utrzymać tak wysoki higieniczny standard, jaki byłby niemożliwy do osiągnięcia poprzez czyszczenie powierzchni wyłącznie przy użyciu chemii do dezynfekcji. Należy jednak wybierać wyłącznie lampy przemysłowe ledowe znanych marek, jak Exterya, ponieważ tylko tego typu produkty dają gwarancję bezpieczeństwa i skuteczności działania.

Skuteczność działania

Dla zwiększenia ochrony dobrze jest, w trakcie epidemii koronawirusa podjąć dodatkowe kroki, które nie pozwolą cząsteczkom wirusa rozprzestrzenić się na terenie przedsiębiorstwa, a jednocześnie zapewnią personelowi komfortową pracę. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie zapewnienie zespołowi specjalnych przyłbic ochronnych oferowanych przez Exterya.

Spełniają one normy PN-EN 166:2005, co zapewnia dbałość o bezpieczeństwo pracowników oraz klientów, bez zakłócania możliwości swobodnego oddychania. Dzięki temu wszystkie zatrudnione osoby są w stanie pracować równie wydajnie, jak dotychczas, jednocześnie czując się bezpiecznymi i chroniąc innych. 

Należy nadmienić, że wszystkie osłony twarzy poddano badaniom laboratoryjnym, w wyniku których otrzymały one pozytywną opinię Centralnego Instytutu Ochrony Pracy. 

Jeszcze jednym ważnym krokiem jest wyposażenie firmy w produkty do dezynfekcji dłoni i powierzchni, jak oparte o skuteczne formuły, a także przebadane dermatologicznie płyny dezynfekcyjne oraz chusteczki antybakteryjne również w ofercie firmy Exterya.