cellulit usuwanie preparat antycellulitowy

Jak pozbyć się cellulitu? Porady i sugestie

Jednym z problemów, który dotyka wiele kobiet w różnym wieku, jest cellulit, zwany również „pomarańczową skórką”. Występuje od szczególnie tam, gdzie zbiera się duża ilość tkanki tłuszczowej, czyli w okolicach brzucha, pośladków, bioder i ramion. Cellulit może być uciążliwy, ale dobra wiadomość jest taka, że jest kilka sposób na pozbycie się go. Jak to zrobić?

Przyczyny powstawania cellulitu

Wiadomo, że cellulit pojawia się u większości kobiet, ale dlaczego tak się dzieje? Na jego powstawanie wpływają między innymi wiek, geny, choroby czy czynniki hormonalne. Bezpośrednią przyczyną cellulitu są natomiast zaburzenia mikrokrążenia. Jak można przeczytać na stronie internetowej Studia Figura z Wrocławia, występują one w wyniku:

– Zmniejszenia i upośledzenia przepływu w naczyniach włosowatych, osłabienia utleniania komórek i tkanek, uszkodzenia komórek endothelium – obrzęk, mikrotętniaki, mikrowylewy, wzrostu ciśnienia hydrostatycznego płynu międzykomórkowego i zawartości białek.

Poza tym, znaczenie mają też czynniki związane ze stylem życia kobiet, które mogą dodatkowo potęgować powstawanie cellulitu. Zalicza się do nich nieodpowiednią dietę, niską aktywność fizyczną, nałogowe palenie oraz noszenie zbyt obcisłych ubrań. Pierwszym krokiem do pozbycia się pomarańczowej skórki jest zatem zmiana tych nawyków. Jakie są inne sposoby?

Metody walki z cellulitem

Aby pozbywanie się cellulitu przebiegało szybciej i bardziej efektywnie, warto połączyć zdrowszy styl życia z zabiegami kosmetologii estetycznej. Przykładowym zabiegiem jest liposukcja kawitacyjna. Metoda ta wykorzystuje ultradźwięki. Zastosowanie ich na poszczególne partie ciała zwiększa metabolizm komórek tłuszczowych. Skutkiem jest poprawa krążenia, dzięki której toksyny są szybciej usuwane z organizmu.

Kolejnym dostępnym zabiegiem jest endermologia. Działa ona na zasadzie połączeniu lasera IR, RF oraz masażu podciśnieniowego. Dodatkowo wykorzystuje się w niej zassanie i ruch rolek. Skutkiem zabiegu jest wygładzenie ciała poprzez stymulację produkcji kolagenu. Dzięki endermologii skóra jest bardzo odżywiona oraz odzyskuje jednolity koloryt.

Pomocne w zwalczaniu pomarańczowej skórki są również masaże, na przykład za pomocą akcesoriów do rolowania. Na rynku są też dostępne preparaty antycellulitowe. Ich zadaniem jest poprawienie ukrwienia skóry. Z reguły działają one też oczyszczająco i nawilżająco. Po ich użyciu skóra staje się gładsza i bardziej ujędrniona. Używanie preparatów tego typu pomoże w walce z cellulitem, a także będzie przyjemnym sposobem na zadbanie o siebie.

Materiał partnera