kurs manicure

Jak poszerzyć ofertę gabinetu kosmetycznego?

Oferta nowoczesnych gabinetów kosmetycznych stale się poszerza. Wynika to oczywiście z rozwoju branży kosmetycznej, który umożliwia odkrywanie nowych metod pracy, ale też z potrzeb rynku, a dokładnie klientów korzystających z usług profesjonalnych kosmetyczek. W tym artykule opowiemy o tym, jak poszerzyć ofertę gabinetu kosmetycznego, by go unowocześnić, a jednocześnie zwiększyć grono odbiorców swoich usług.

Szkolenia dla kosmetyczek sposobem na podniesienie kompetencji i kwalifikacji kadry gabinetów kosmetycznych

Niewątpliwie najprostszą i jednocześnie najlepszą drogą do wzbogacenia oferty gabinetu kosmetycznego jest udział zatrudnionych w nim pracowników w specjalnych szkoleniach poświęconych określonej tematyce, na przykład stylizacji rzęs czy paznokci – w zależności od potrzeb danego gabinetu. Przedsiębiorstwa takie jak Krakowska Akademia Kosmetyczna organizują liczne szkolenia – skierowane zarówno do osób początkujących, jak i zaawansowanych.

W zależności od programu danego szkolenia, w trakcie spotkań poruszane są na przykład następujące tematy: wskazania i przeciwwskazania do wykonywania stylizacji, przedłużanie naturalnej płytki na szablonie oraz aplikacja lakieru na paznokieć. Wzięcie udziału w kursie i jego pozytywne ukończenie gwarantuje jego uczestnikom otrzymanie specjalnego certyfikatu potwierdzającego przeszkolenie w danym zakresie, na przykład w zakresie manicure kombinowanego. W ten sposób gabinet kosmetyczny, którego pracownik uzyskał taki dokument, ma otwartą drogę do tego, by poszerzyć zakres świadczonych przez siebie usług.

Jakie umiejętności można zdobyć podczas szkoleń dla przedstawicieli gabinetów kosmetycznych?

Jak już wspomnieliśmy, zakres wiedzy i umiejętności przekazywanych kursantom jest bezpośrednio uzależniony od tematyki, której poświęcono dane szkolenie. Na przykład podczas szkoleń manicure kombinowanego w Krakowie, w wymienionej wcześniej Krakowskiej Akademii Kosmetycznej uczestnicy zajęć dowiadują się, jak aplikować lakier, jak go wzmocnić i w jaki sposób perfekcyjnie opracować skórki i płytkę paznokcia za pomocą odpowiednio dobranych frezów.

Nie jest to jednak jedyne szkolenie, w którym mogą wziąć udział osoby chcące poszerzyć ofertę swojego gabinetu kosmetycznego, a także ich pracownicy. Do popularnych szkoleń należą również kursy przedłużania rzęs oraz szkolenia poświęcone technice wykonywania manicure hybrydowego lub żelowego. Warte uwagi są również takie szkolenia, które uczą wykonywania depilacji, liftingu rzęs, makijażu permanentnego czy stylizacji brwi.

Materiał partnera