Farbowanie włosów

Jak odświeżyć kolor farbowanych włosów

Kolor włosów zaraz po farbowaniu jest intensywny i pełen blasku. Niestety często już po kilkunastu myciach można zauważyć, że się on wypłukuje – dotyczy to szczególnie odcieni rudych i czerwonych. Pigmenty wypłukują się dość szybko, co sprawia, że włosy stają się matowe. A niezależnie od wybranego koloru, wraz ze wzrostem włosów pojawiają się nieestetyczne odrosty. Czy da się temu zaradzić bez ponownej wizyty u fryzjera? Istnieje kilka sposobów na odświeżenie koloru farbowanych włosów.

Wygodne pianki koloryzacyjne

Jednym ze sposobów na skuteczne odświeżenie koloru jest użycie specjalnych pianek koloryzujących. Takie preparaty nadają włosom blask między poszczególnymi profesjonalnymi, trwałymi koloryzacjami w salonie. Pianki te są bardzo proste w użyciu i pozwalają na szybkie pozbycie się odrostów. Wystarczy po myciu nałożyć substancję na włosy i pozostawić na głowie na kilkanaście minut (dokładne informacje podaje producent w ulotce).

Pracownicy sklepu Uczesz się podpowiadają, czym różnią się pianki od farb trwale koloryzujących:

Kosmetyki te nie posiadają substancji utleniających i amoniaku, dzięki czemu nie niszczą włosów. Dobrze skomponowane produkty stanowią także źródło wielu substancji odżywczych poprawiających kondycję włosów. Dlatego można je bez większych problemów używać samodzielnie podczas odświeżania koloru.

Maski koloryzujące

Podobnie jak pianki działają maski koloryzujące, które również nie zawierają szkodliwych substancji. Koloryzują bardzo łagodnie, a jednocześnie skutecznie. Odżywiają włosy, nadają im blask i dokładnie je nawilżają. Preparaty tego typu stosuje się zaraz po umyciu włosów. Niewielką ilość maski nakłada się na całą długość włosów. Po kilku minutach należy dokładnie zmyć maskę i umyć głowę. W ten sposób można znów się cieszyć pięknym i błyszczącym kolorem bez wizyty u fryzjera.

Jak pokryć siwe włosy?

Powyższe sposoby mają jednak jedną, dość dużą wadę. Tonujące kosmetyki nie pokrywają siwych włosów. W takim wypadku należy zastosować specjalne farby łagodne dla włosów. Najlepiej użyć przyjaznych dla skóry i włosów produktów niezawierających amoniaku, parabenów czy silikonów. Wystarczy wybrać kolor najbardziej zbliżony do tego, jaki aktualnie mamy na włosach i pokryć tylko część z odrostami. Pamiętajmy przy tym, by postępować zgodnie z zaleceniami producenta, czyli trzymać preparat na włosach tyle minut, ile podano na ulotce. Te proste sposoby pomogą nam zatrzymać intensywny kolor pełen blasku na dłużej.

Materiał partnera