oczyszczanie twarzy z zaskórników

Jak oczyścić twarz z zaskórników?

Zaskórniki, czyli wykwity skórne, to zmora wielu osób. Najczęściej pojawiają się na nosie, ale można się z nimi spotkać także na innych obszarach twarzy. Tego rodzaju niedoskonałości są rezultatem zablokowania gruczołów łojowych. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest nadmiernie wydzielające się sebum oraz złuszczający się naskórek. Na szczęście zaskórników można się pozbyć. Jak to zrobić?

Domowe sposoby pozbywania się zaskórników

Większość osób próbuje walczyć z zaskórnikami za pomocą domowych metod. Proste sposoby często się sprawdzają, ale w tym przypadku kluczem do sukcesu będzie systematyczność.

Z pewnością warto dbać o codzienne oczyszczanie twarzy, najlepiej dwuetapowe: za pomocą zmywacza i toniku. Dzięki temu każdego dnia twarz jest dogłębnie oczyszczona z drobnoustrojów, resztek makijażu i nadmiaru sebum. To właśnie takie regularne działania wspomogą zwalczanie zaskórników.

Raz w tygodniu sprawdzi się natomiast łagodny peeling lub umiarkowany w działaniu kwas (ale tylko w sezonie jesienno-zimowym!). Te zabiegi pomogą pozbyć się martwego naskórka, przyspieszając proces jego złuszczania.

Zabiegi profesjonalne dla oczyszczenia cery

Jeśli domowe sposoby zawiodą, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy. Specjaliści z dziedziny dermatologii lub kosmetologii pomogą uporać się z nieestetycznymi kropkami na skórze.

W gabinetach takich jak Instytut Kosmetologii IMAGE oferowane są specjalistyczne zabiegi poprawiające ogólny stan cery. Profesjonalista dobierze dla Ciebie najbardziej dogodną opcję, uwzględniając kondycję i rodzaj skóry.

Do popularnych zabiegów zaliczają się między innymi peelingi chemiczne, ale nie tylko.

Jakie zabiegi dla skóry problematycznej?

W pozbyciu się zaskórników pomogą między innymi takie zabiegi jak PROBIOTIC PUFIFYING FACIAL. To ekspresowe oczyszczanie połączone z przywracaniem równowagi i detoksem. Stworzono go z myślą o cerach problematycznych, które wymagają dokładnego oczyszczenia.

PROBIOTIC PUFIFYING FACIAL opiera się między innymi na działaniu maski nowej generacji. Działa ona kojąco na cerę, odnawiając jej naturalną florę bakteryjną. Z kolei zielona glinka i aktywny węgiel oczyszczają skórę z nadmiaru sebum, obkurczają pory i wygładzają naskórek.

Rezultaty? Twarz szybko odzyskuje pożądaną równowagę, mniej się świeci i jest widocznie gładsza, bardziej nawilżona. Ponadto tworzy się na niej o wiele mniej stanów zapalnych.

Materiał partnera