nakładanie tuszu do rzęs

Jak nakładać tusz do rzęs?

Zalotne spojrzenie to marzenie każdej kobiety. W tym celu panie starają się podkreślić kontury swoich oczu. Wykorzystywane są do tego specjalne kredki, cienie do powiek, ale przede wszystkim tusze do rzęs. To właśnie tusze sprawiają, że oko jest wyraźniej zaznaczone. Jednak okazuje się, że równie ważny, jak rodzaj tego kosmetyku do makijażu, jest sposób jego nakładania. Jaką technikę najlepiej zastosować?

Co zrobić, aby rzęsy zawsze prezentowały się perfekcyjnie?

Aby móc cieszyć się idealnie podkreślonymi rzęsami, należy zadbać o wybór właściwego tuszu. Dostępne na rynku produkty mają inaczej opracowane formuły, a także różni je od siebie kształt szczoteczek.

Chcąc wydłużyć rzęsy, do nakładania tuszu należy wykorzystać podłużne i wąskie szczoteczki. Ich włosy są dosyć krótkie, co umożliwia sprawne wykonanie makijażu. W ten sposób można podkreślić i wydłużyć każdą rzęsę.

Tusze z grubą szczoteczką mają inne zastosowanie. Dzięki nim można zwiększyć objętość rzęs i sprawić, że staną się bardziej wyraźne. Dzieje się tak, gdyż nanoszona jest na nie większa ilość kosmetyku.

Częstym błędem podczas wykonywania makijażu jest pomijanie rzęs, które znajdują się pod okiem. Na nie również musi zostać starannie nałożony tusz. Tylko wtedy kontur oka będzie perfekcyjnie uwydatniony.

Maskara do obowiązkowy kosmetyk do makijażu, który powinna mieć każda kobieta. Dotyczy to zwłaszcza klasycznego, czarnego tuszu. Aby oko zawsze świetnie się prezentowało, trzeba wybierać produkty dobrej jakość, ale także wiedzieć, jak nakładać je na rzęsy. Gwarantuje to efekt profesjonalnie wykonanego makijażu” – mówi specjalistka ze sklepu CRAVVI.

O czym trzeba pamiętać, nakładając tusz na rzęsy?

Aplikacja tuszu do rzęs nie jest trudna, jednak wymaga nieco precyzji. Wystarczy stosować się do kilku prostych wskazówek, aby osiągnąć spektakularny efekt.

W przypadku makijażu wykonywanego na co dzień na rzęsy można nanieść jedną warstwę tego kosmetyku. Robiąc make-up wieczorowy, zdecydowanie lepiej nałożyć tusz kilkakrotnie. Im więcej warstw znajdzie na rzęsach, tym będą one bardziej wyraziste. Trzeba jednak pamiętać, aby każdorazowo pozostawić tusz do wyschnięcia. Kosmetyczki polecają również, aby między nakładaniem warstw, delikatnie oprószyć rzęsy pudrem – staną się one wtedy widocznie grubsze.

Krótkie rzęsy powinno się malować, zaczynając od ich końcówek. Jeśli jednak są one dosyć długie, trzeba nakładać tusz, począwszy od ich nasady. Należy przy tym wykonywać zygzakowate ruchy, by zostały dokładnie rozczesane.

Materiał partnera