kartacz do brody

Jak kartacz do brody wpływa na zarost? Sprawdzamy!

Szczotkowanie brody przynosi wiele korzyści. Regularne mycie i czesanie zarostu oraz masaż skóry brody ma bardzo korzystny wpływ na wygląd i kondycję zarostu! Dzięki stosowaniu kartacza zachowamy lepszą higienę brody, zarost będzie szybciej rosnąć, a włoski będą lepiej odżywione. Zastanawiasz się, w jaki sposób stosowanie kartacza do pielęgnacji brody i wąsów przekłada się w ten sposób na ich kondycję? Dowiedz się jak to działa z naszego artykułu!

Jaki kartacz do brody wybrać?

Kartacz do brody to akcesorium bardzo przydatne dla każdego posiadacza brody. Brodę najlepiej szczotkować rano i wieczorem. Jeśli będziemy szczotkować czystą brodę podczas pielęgnacji i po myciu szamponem — kartacz mniej się zbrudzi, ale pamiętajmy, że mycie kartacza jest bardzo istotne dla efektu! W końcu zabrudzona szczotka z resztkami zarostu może przynieść więcej szkody niż pożytku. Wybierajmy kartacz z włosia dzika lub z syntetycznego włosia wysokiej jakości. Trzonek lub rękojeść dobieramy wedle własnych preferencji. Popularne i lubiane są kartacze do brody z owalnym trzonkiem. Świetnie leżą w dłoni i są dość uniwersalne. Nadają się zarówno do krótkiego, jak i dłuższego zarostu. Wybór renomowanej firmy powinien skutkować dobrym wyborem — nie dajmy się namówić na tani kartacz z przypadku, tutaj jakość zwykle przekłada się na cenę!

Rękojeść z drewna i włosie naturalne mają potencjał i doskonale się sprawdzają, czyniąc kartacz do brody akcesorium wartym zakupu!

Używanie kartacza do brody — jakie korzyści ze szczotkowania zarostu?

Korzyści płynące z używania kartacza do brody, to m.in. lepiej ułożona broda oraz przede wszystkim świetnie wymasowana skóra pod nią, a więc lepsza kondycja zarostu. Skóra łuszczy się każdego dnia, a ta pod zarostem na brodzie jest zwykle trudnodostępna. Czasem może być to przyczyną dyskomfortu lub swędzenia brody, szczególnie w czasie upałów, gdy bardziej się pocimy. Kartacz do brody wyczesuje obumarłe komórki skóry, które gromadzą się pod brodą. A dodatkowo jeszcze regularne szczotkowanie przełoży się na lepszą jakość samego zarostu. Dzięki pobudzaniu mikrokrążenia w skórze pod brodą i lepszemu jej oczyszczaniu cebulki są wzmocnione, broda rośnie szybciej i jest lepiej odżywiona. Co za tym idzie wygląda po prostu na zdrową i zadbaną. Stosowanie kosmetyków do brody takich jak balsamy czy olejki pomoże nadać brodzie odpowiedni kształt.

Jak czyścić kartacz do brody?

Kartacz do brody najczęściej wykonany jest z włosia dzika. Naturalne włosie dzika ze względu na swoje znakomite właściwości nadaje się idealnie do czesania i szczotkowania brody oraz masażu skóry pod nią. Skoro szczotkowanie usuwa obumarłe komórki skóry, brud i kurz to należy o kartacz do brody odpowiednio zadbać. Kartacz powinien być czyszczony raz w tygodniu jeśli używamy go dzień w dzień lub częściej jeśli zajdzie taka potrzeba. Jak wyczyścić kartacz do brody?

  • Najpierw usuwamy resztki włosów z kartacza, najlepiej użyć do tego grzebienia z szeroko rozstawionymi ząbkami.
  • Myjemy włosie szamponem lub mydłem, możemy uprzednio namoczyć kartacz w misce. Moczymy w misce kartacz bez poduszki pneumatycznej (nie nabierze wody).
  • Nie pocieramy kartaczem, szczególnie włosiem naturalnym.
  • Płuczemy i suszymy kartacz.
  • Kartacz powinien być pozostawiony do naturalnego wyschnięcia włosiem w dół.
  • Najlepiej postawić do w ten sposób na ręczniku i poczekać aż wyschnie.

Dobry kartacz, jeśli będziemy czyścić go regularnie i o niego dobrać może posłużyć nam nawet kilka lat!

Materiał partnera