dieta pudełkowa

Jak działa dieta pudełkowa?

Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że powinniśmy dbać o siebie, szczególnie w okresie gdy żyjemy w czasach pandemii koronawirusa i nie dysponujemy wszystkimi możliwościami do pilnowania swojego reżimu treningowego (o ile taki istnieje). Poza aktywnością fizyczną powinniśmy dbać przede wszystkim o odpowiednie odżywanie, a takie odżywanie zapewnia nam dieta pudełkowa. Sprawdź, z czym się wiąże stosowanie diety pudełkowej oraz dlaczego warto liczyć kalorie!

Dieta pudełkowa – warto?

Zanim odpowiemy sobie na tytułowe pytanie, to warto zadać sobie pytanie czym jest dieta pudełkowa. To dieta, która polega na dostarczeniu Ci odpowiednich posiłków na cały dzień przez zewnętrzne firmy, które przygotowują je ze świeżych składników i co ważne, danie z nich przygotowane są inne każdego dnia. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy prowadzą bardzo aktywny tryb życia, mało przesiadują w domu i przede wszystkim nie mają czasu na gotowanie. 

Zazwyczaj poprzez zbitkę słów “jedzenie na dowóz” czy “jedzenia na zamówienie” mamy na myśli fast foody oraz jedzenie, które jest bardzo kaloryczne i jest uzupełnieniem weekendowej imprezy, bądź dodatkiem do oglądania filmu czy wydarzenia sportowego, ale przez ostatnie kilka lat zdecydowanie zmieniają się trendy w żywieniu i dieta pudełkowa jest tego odzwierciedleniem. Korzystając z takiego rozwiązania mamy pewność, że dania są pieczołowicie przygotowane oraz ich jakość będzie na najwyższym poziomie

Jeżeli jesteśmy aktywnymi osobami i dbamy o to, by zgubić zbędne kilogramy, to jest to rozwiązanie, któremu warto dać szansę. W pierwszej kolejności jednak zanim rozpoczniemy korzystanie z tego typu posiłków, to polecamy konsultację z dietetykiem czy też innym specjalistą, który doradzi nam jakie składniki powinny zostać wykluczone z naszego jadłospisu oraz jakie powinny w nim zagościć na dłużej. Są czynniki, które wpływają na to, czy możemy korzystać z diety pudełkowej, a głównym są finanse.

Jaki jest koszt diety pudełkowej?

Nie będziemy ukrywać, że to najtańsze rozwiązanie. Koszt takiej diety w przekroju 1 dnia to około 40-50 zł. W zamian otrzymujemy 5 produktów, które są przygotowane według naszej diety oraz zapotrzebowaniu kalorycznemu. Firmy dostarczają nam posiłków w różnych wariantach. Trzeba pamiętać, że niektórzy dostawcy nie pracują w weekendy, ponieważ spora część ludzi po prostu na wolne i jest w stanie przygotować sobie wartościowy posiłek. 

Jak obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne?

Nie musisz wydawać pieniędzy, by obliczyć ile kalorii musisz dostarczyć swojemu organizmowi. Heroes Diet, który zajmuje się również przygotowaniem posiłków i posiada 4 rodzaje diety: Basic Hero, Fish Free Hero, Vege Hero oraz Vege&Fish Hero przygotował kalkulator kalorii, dzięki któremu za pomocą podania kilka podstawowych informacji jak waga, wzrost, wiek i rodzaj wykonywanej pracy oraz tych bardziej specjalistycznych, jak: liczba treningów siłowych i aerobowych w domu, jak również czas ich trwania będziesz mógł obliczyć swoje dziennie zapotrzebowanie kaloryczne. 

Jeżeli już otrzymałeś liczbę kalorii, które musisz dostarczyć swojemu organizmowi, to nie pozostało Ci nic innego, jak skorzystać z diety pudełkowej. Jeżeli jesteś mieszkańcem woj. mazowieckiego, to warto skorzystać z oferty Heroes Diet i skomponowania dla siebie odpowiedniego zestawu posiłków w stosunku do wyniku, który pokazał Ci kalkulator.