wosk do stylizacji włosów

Jak dobrze używać wosku do włosów?

Produkt stylizacyjny w postaci wosku do włosów stosują kobiety i mężczyźni. Specjalny wosk dodaje fryzurze niesamowitego blasku i w przeciwieństwie do lakieru nie obciąża kosmyków. Nie służy do unieruchamiania fryzury, ale odpowiednio nałożony pozwala uzyskać pożądany efekt. Aby cieszyć się wymarzoną fryzurą, trzeba nauczyć się postępować z pastą. Błędy w jej przypadku są niewybaczalne – odrobina przesady i włosy wyglądają, jakby były tłuste.

Jakich błędów nie popełniać stosując wosk do włosów?

Wosk do włosów sprawia, że te lśnią i są bardziej zdyscyplinowane. Ułożona fryzura jest też o wiele lżejsza niż w przypadku zastosowania lakieru. By uzyskać pożądany efekt, trzeba nauczyć się odpowiedniego nakładania wosku. Niegdyś dość ciężka postać takiej pasty była trudna do rozprowadzenia. Na szczęście dziś producenci kosmetyków i preparatów do włosów proponują produkty, które nie sprawiają problemów, nawet w samodzielnym użytku domowym.

Stworzyliśmy wyselekcjonowaną ofertęproduktów do pielęgnacji włosów sprawdzających się zarówno w warunkach domowych, jak i salonach fryzjerskich oraz kosmetycznych. Z najwyższą dbałością o nasze klientki i klientów dobraliśmy tylko najwyższej jakości profesjonalne kosmetyki do włosów o szerokim spektrum działania – podkreśla właścicielka sklepu fryzjerskiego WATS.

Stosowanie w domu specjalistycznych kosmetyków fryzjerskich okazuje się zatem prostsze, niż mogłoby się wydawać. Warto jednak podkreślić, że jeszcze łatwiejsze rozprowadzenie wosku można uzyskać po uprzednim rozgrzaniu go w dłoni. Trzeba również pamiętać, że pasty nie nakłada się na mokre włosy. W trakcie stosowania zaleca się też rozwagę w ilości użytego preparatu. Zbyt dużo produktu daje efekt przetłuszczonych włosów. Samą fryzurę układa się delikatnie, wyrównując jego ilość na całej długości włosa. Im rzadsze, tym mniej go potrzeba.

Częstotliwość używania wosku w przypadku kobiet i mężczyzn

Produkty do stylizacji włosów należy używać z rozwagą. Wiele zależy od kondycji i długości włosów. W przypadku pań, które zazwyczaj mają je dłuższe – zdrowe kosmyki pozwalają na codziennie stosowanie produktów do stylizacji. Szczególnie gdy pielęgnacji poddawane są same końcówki. Panowie, którzy z reguły noszą krótkie fryzury, powinni jednak unikać codziennego stosowania wosku. Zbyt częste wcieranie produktu w skórę głowy, może jej zaszkodzić.

Choć wosk nie utrwala fryzury, to jednak nadaje jej charakterystycznego blasku. Dzięki niemu włosy wyglądają na zdrowsze i bardziej witalne. Podczas nakładania pasty uważaj na jej ilość i bierz pod uwagę stan swoich włosów. To wystarczy, byś cieszyła się piękną fryzurą. Produkty przeznaczone do domowego użytku są dziś na tyle łatwe w użyciu, że po nabraniu wprawy układanie włosów z ich pomocą nie stanowi żadnego problemu.

Materiał partnera