Idealny podkład dopasowany do cery

Jak dobrać podkład do rodzaju cery? Rodzaje podkładów do makijażu

Podkład to podstawa praktycznie każdego makijażu — niezależnie od tego, czy jest on przeznaczony na co dzień, czy na wieczorne wyjście. Dzięki niemu można szybko ukryć wszelkie niedoskonałości cery, a często nawet zatuszować pierwsze zmarszczki. Jednak wygląda on dobrze tylko wtedy, kiedy jego kolor jest właściwie dopasowany do cery. Tu w wielu przypadkach pojawia się problem, ponieważ nie każdy potrafi zrobić to samodzielnie.

Wybierz odpowiedni odcień podkładu do twarzy

Podstawową kwestią, którą należy uwzględnić, wybierając właściwy pokład do twarzy, jest przede wszystkim kolor skóry. Należy zawsze sprawdzać go w świetle dziennym, ponieważ sztuczne oświetlenie w zależności od tego, czy jest ciepłe, czy zimne, przekłamuje faktyczny odcień.

Najlepszym sposobem na dopasowanie odpowiedniego koloru podkładu do twarzy jest skorzystanie z białej kartki papieru, którą należy przyłożyć w okolice policzka. Jeżeli cera będzie wydawała się żółta lub lekko zarumieniona — oznacza to, że najlepiej sprawdzą się u takiej osoby podkłady w ciepłych barwach. Jeżeli natomiast twarz wyda się lekko niebieska lub zielona — znacznie korzystniejszy będzie podkład w odcieniu chłodnym. To jednak nie wszystko. Niestety mimo dobrego sklasyfikowania własnej cery i potrzeb popełniany jest wciąż ten sam błąd — zbyt jasny lub zbyt ciemny podkład. Dlatego na tę kwestię również należy zwrócić szczególną uwagę, aby nie wyglądać nienaturalnie — wyjaśnia specjalista z Perfumerii internetowej Pięknie Pachniesz.

Nie każda cera ma takie wymagania — pamiętaj o tym, wybierając podkład

Drugą bardzo ważną kwestią podczas wyboru podkładu będzie dostosowanie kosmetyku do potrzeb cery. Na samym początku musisz zatem określić jej typ – czy jest:

  • sucha,
  • tłusta,
  • mieszana,
  • naczynkowa,
  • wrażliwa.

Należy też pamiętać, że innych kosmetyków wymaga skóra młoda, a zupełnie innych dojrzała. Ten sam podkład u kobiet w różnym wieku może prezentować się zupełnie inaczej, a tym samym tuszować mankamenty lub wręcz przeciwnie — uwydatniać je.

Konsystencja makijażu — łatwa aplikacja dopasowana do Twoich potrzeb

Producenci kosmetyków proponują klientom podkłady do twarzy o różnych konsystencjach. Dzięki temu można dostosować jego formę do własnych preferencji, a także czasu, jakim dysponujesz rano na makijaż.

Najprostsze w rozprowadzaniu są podkłady płynne, które nakłada się za pomocą specjalnej pipety. Zazwyczaj są one wyjątkowo wydajne i mają one doskonałe krycie, dlatego są odpowiednie dla osób z problemami skórnymi lub widocznymi naczynkami.

Jeżeli Twoja cera jest mieszana, oznacza to, że w niektórych miejscach ma tendencje do błyszczenia i zbierania sebum, w innych natomiast się przesusza. W takich przypadkach najlepsze są tak zwane inteligentne kosmetyki, które same dostosowują swoje działanie do cery. Są one co prawda większym wydatkiem, jednak czasem warto zainwestować w kosmetyk, który doskonale poradzi sobie w każdej sytuacji.

Materiał partnera