hydrożelowe płatki pod oczy

Hydrożelowe płatki pod oczy – jak działają i czy warto je stosować?

Skóra bezpośrednio pod oczami jest bardzo cienka, dlatego wysycha znacznie szybciej niż ta znajdująca się w innych częściach twarzy. To w tym miejscu są widoczne pierwsze oznaki starzenia. Skóra pod oczami jest również podatna na zmienianie się pod wpływem zmęczenia. Z tego powodu trzeba dbać o nią w odpowiedni sposób. Jak działają hydrożelowe płatki pod oczy i co dają?

Jak działają hydrożelowe płatki pod oczy? 

Hydrożelowe płatki pod oczy zwykle są robione z bio-celulozy nasączonej odpowiednim preparatem. Taka budowa produktu sprawia, że cenne serum nie wyparowuje ze skóry, a pozostaje na jej powierzchni aż do całkowitego wchłonięcia lub zdjęcia płatka. Dzięki temu efekt jest od razu widoczny i utrzymuje się naprawdę długo.

Substancja wykorzystana do nasączenia płatków hydrożelowych może różnić się w zależności od produktu. Poszczególne warianty są bowiem dopasowane do konkretnych potrzeb. Na rynku można znaleźć opcje z kwasem hialuronowym, witaminą C i A, pantenol, kolagenem czy nieco mniej typowymi składnikami, takimi jak wyciąg z drzewa jedwabnego, polisacharydy lub nawet kofeina. Każda substancja ma zupełnie inne działanie. Hydrożelowe płatki pod oczy w wielu odsłonach znajdziesz w sklepie z kosmetykami Mentoring Piękna.

Aby uzyskać oczekiwane efekty, konieczne jest jednak stosowanie płatków pod oczy regularnie. Najpierw należy umyć skórę i ją wysuszyć, a następnie położyć produkt i pozostawić na około 20-30 minut. Najlepiej robić to rano, a w sytuacji, gdy borykasz się z opuchlizną tuż po obudzeniu, warto schłodzić płatki w lodówce.

Kto powinien stosować płatki pod oczy? 

Hydrożelowe płatki pod oczy są doskonałym rozwiązaniem dla każdego, niezależnie od płci i wieku. Sprawdzają się one doskonale w sytuacji, gdy chcesz zadbać o delikatną skórę w tej okolicy. Pozwalają na poradzenie sobie z przesuszeniem, poranną opuchlizną czy niepożądanym wyglądem cery po nieprzespanej nocy. Są zbawieniem przed okazjami, w związku z którymi trzeba wyglądać nienagannie.

Płatki pod oczy stosowane regularnie pozwalają również na zmniejszenie widoczności pierwszych oznak starzenia. Umożliwiają także zachowanie młodego wyglądu cery na dłużej, dlatego są chętnie wybierane nie tylko przez starsze użytkowniczki, lecz także osoby młode. Schłodzone płatki pozwalają na szybkie poprawienie wyglądu okolic pod oczami rano, zapewniając promienne i wypoczęte spojrzenie. To świetna opcja dla osób zmęczonych i zabieganych, które narzekają na ciągły brak czasu na sen i bardzo intensywne tempo życia.

Materiał partnera