dieta pudełkowa

Gotowe posiłki dietetyczne a preferencje smakowe

Gotowe posiłki wielu osobom kojarzą się z niesmacznymi daniami przygotowywanym z niskiej jakości składników. W rzeczywistości dieta pudełkowa to jeden z najzdrowszych sposobów na dostarczenie do organizmu wartościowej żywności. Na jej stale rosnącą popularność wpływa również wyjątkowy smak potraw, który sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających smakoszy. Jak zapewnić sobie smaczne posiłki z cateringiem dietetycznym? Podpowiadamy!

Catering dietetyczny, czyli różnorodność dań i smaków

Zamawiając catering pudełkowy w sprawdzonej firmie, zazwyczaj mamy możliwość wyboru jadłospisu spośród kilku, a nawet kilkunastu wariantów menu. Możemy postawić na dietę odchudzającą lub przeznaczoną dla osób aktywnych, a także na dietę paleo, keto, gluten free, lactose free czy śródziemnomorską.

Co więcej, przepisy gotowych dań opracowywane w ramach cateringu dietetycznego układane są przez dietetyków, którzy wybierają wyłącznie wysokiej jakości, nieprzetworzone artykuły spożywcze, bogate w wartościowe substancje odżywcze dla organizmu. Każdy posiłek przygotowywany jest z różnorodnych produktów, które połączone ze sobą, umożliwiają uzyskanie niepowtarzalnych smaków.

Warto dodatkowo wspomnieć o tym, że niektóre firmy cateringowe wprowadziły do swojej oferty jednodniowy zestaw testowy. W związku z tym przed zakupem miesięcznego wariantu diety możemy zamówić kilka testowych dań i w ten sposób sprawdzić, czy dostarczone jedzenie wpasowuje się w nasze kubki smakowe.

Co zrobić, jeśli posiłek z diety pudełkowej nam nie smakuje?

Catering pudełkowy to nie tylko zdrowe i zbilansowane dania. Duże znaczenie ma także ich urozmaicanie i łączenie nietypowych produktów, których smaki będą nas cały czas zaskakiwać. Zdarza się jednak, że czasami nie lubimy jakiegoś produktu, lub jakiś posiłek nam nie smakuje. Co możemy zrobić w takiej sytuacji?

Firma, taka jak catering dietetyczny Supreme Box w Łodzi wyszła naprzeciw klientom i proponuje możliwość indywidualnego wyboru menu. Polega to na wymianie potrawy, której nie chcemy jeść na inne danie z wybranego przez nas jadłospisu. Jest to doskonały sposób zarówno na wyeliminowanie dań, których nie lubimy, jak i szansa na skosztowanie innego menu.

W ramach wymiany posiłków możemy spróbować jednego z najzdrowszych sposobów odżywiania na świecie, czyli diety śródziemnomorskiej. Dla miłośników polskich smaków natomiast świetnym wyborem będzie jedzenie pudełkowe oparte o tradycyjne polskie smaki, takie jak pyszny schabowy, kopytka, naleśniki czy uwielbiane przez wszystkich domowe pierogi!

Materiał partnera