gąbka Konnyaku

Gąbka do twarzy Konnyaku. Co to jest i jakie efekty przynosi?

Kosmetyki z Azji są coraz popularniejsze na polskim rynku. Ludzie nie obawiają się innych receptur i odmiennych środków. Jednym z interesujących akcesoriów jest gąbka Konnyaku, mająca specjalne właściwości. Produkt ten sprawdza się idealnie w pielęgnacji skóry twarzy i ma formę miękkiej, chłonnej gąbeczki. Dowodem na jego popularność jest nieustanny rozrost różnych typów.

Czym jest gąbka Konnyaku?

Gąbka naturalna Konnyaku jest docelowo przeznaczona do pielęgnacji skóry twarzy. Wytwarza się ją z rośliny tropikalnej, konjac (inne nazwy to konjaku, konjak, słoniowa bulwa, wężowa palma). Owa roślina pochodzi z Azji Wschodniej. Charakteryzuje się nietypowym rozwojem. Kwitnie jedynie raz na kilka lat, zawsze przez 3 dni. Produkty wytwarzane z konjaku są stuprocentowo bezpieczne, a także wolne od różnych barwników, chemikaliów czy substancji podrażniających. Gąbkę można bezproblemowo zakupić w sklepach z azjatyckimi kosmetykami. Przykładem takiej hurtowni jest Tiande – sklep z szerokim asortymentem różnych kosmetyków i akcesoriów z Tajlandii, Chin, Japonii czy Korei.

Rodzaje gąbek

Popularność gąbki Konnyaku nieustannie rośnie, co wiąże się z produkcją dodatkowych produktów. Innymi rodzajami tych akcesoriów kosmetycznych jest:

  • gąbka Konnyaku z bambusowym węglem drzewnym – idealna do cery tłustej i trądzikowej, w szczególności u nastolatek,
  • gąbka konjac z zieloną glinką – do praktycznie każdego problematycznego typu cery (tłustej, mieszanej, normalnej),
  • gąbka Konnyaku z czerwoną glinką – najlepsza dla cery wrażliwej i suchej, nadaje im blasku i doskonale nawilża,
  • gąbka konjac z różową glinką – dla skóry wrażliwej i delikatnej, w szczególności, gdy stosunkowo często jest wystawiana na działanie promieni słonecznych.

Jak działa gąbka Konnyaku?

Gąbka Konnyaku jest bardzo delikatna. Zawdzięcza to charakterystycznym włóknom o doskonałej absorpcji wody. Produkt dokładnie oczyszcza pory skórne, nie uszkadzając przy tym twarzy. Idealnie sprawdza się przy cerze wrażliwej. Jego użycie nawilża skórę i nadaje jej jasny, młodzieńczy oraz promienny wygląd. Użytkowniczki stosują gąbkę Konnyaku na różny sposób: w połączeniu z innymi środkami myjącymi lub bez ich obecności – w każdym wypadku efekt jest spektakularny.

Jak stosować gąbkę?

Sposób użytkowania gąbki Konnyaku jest bardzo prosty. Wystarczy stosować ją kilka razy tygodniowo (od jednego do trzech) – wszystko zależy od typu skóry. Gąbkę nawilża się w ciepłej wodzie (z ewentualnym dodatkiem środka myjącego) i przeciera nią skórę. Po kilkukrotnym zabiegu należy ją dokładnie wypłukać i odstawić do osuszenia  na dołączonym sznureczku. Gąbkę można stosować zarówno rano (przed nałożeniem makijażu), jak i wieczorem (przy oczyszczaniu twarzy).

Materiał partnera