fotel kosmetyczny

Fotel kosmetyczny – jaki model sprawdzi się w salonie medycyny estetycznej

Wygodny i dobry fotel kosmetyczny, to podstawowy element wyposażenia każdego salonu kosmetycznego. Na nim najwięcej czasu spędzają właśnie klienci. Dlatego też nie może go zabraknąć w naszym salonie kosmetycznym. Fotela kosmetycznego nie powinniśmy kupować tylko ze względów estetyczny. Ładny wygląd nie zawsze musi gwarantować wysoki komfort. Czym więc kierować się podczas wyboru fotela do własnego salonu piękności?

Jakie zabiegi będą na nim wykonywane?

Fotel kosmetyczny jest najważniejszym meblem w salonie piękności. Na rynku niewiele jest jednak modeli, które będą idealnie sprawdzać się w każdej sytuacji. Standardowe meble są dosyć uniwersalne, ale każdy z nich będzie miał jakąś wadę, która będzie sprawiała, że okaże się on zbyteczny w przypadku niektórych zabiegów. Idealnym wyjściem jest więc wybranie takiego fotela kosmetycznego, który będzie dopasowany do naszych potrzeb.

Na samym początku powinniśmy się zastanowić, jakie zabiegi będziemy na nim wykonywać. Dzięki takiej informacji znacznie zawęzimy obszar poszukiwań. Inny fotel kosmetyczny będzie potrzebny do zabiegów na twarz, a inny do manicure czy też pedicure. To tylko pokazuje, jak ważne jest dobranie idealnego modelu, który będzie sprawiał, że nasze klientki będzie czuć się wygodnie i komfortowo, co z kolei przełoży się zapewne na ich częstsze wizyty w naszym salonie piękności.

Podstawowe wymagania dotyczące foteli kosmetycznych

Zazwyczaj nie każdy początkujący przedsiębiorca, który otwiera własny salon kosmetyczny, ma do dyspozycji ogromny budżet. Przeważnie niezbędne okazuje się szukanie oszczędności, aby można było w pełni wyposażyć gabinet. W takiej sytuacji najlepszy wydaje się uniwersalny fotel kosmetyczny, ale musi on mieć określone cechy. Z pewnością nie może w nim zabraknąć regulacji wysokości, aby optymalnie dopasować ją do rodzaju wykonywanego zabiegu. Dodatkiem powinny być zdejmowane podłokietniki oraz zagłówek. Dzięki temu fotel będzie jeszcze bardziej uniwersalny. Warto zadbać o komfort swoich klientek stosując wygodny i podzielony podnóżek.

Czym jeszcze powinien się wyróżniać fotel kosmetyczny? Powinniśmy zadbać jeszcze o parametry techniczne, a więc należy w tym przypadku dokładnie go wymierzyć w każdej pozycji w najszerszych miejscach. To pozwoli nam dopasować jego wymiary wnętrza gabinetu kosmetycznego. Kolejnym istotnym aspektem jest materiał, z którego zostało wykonane obicie. Najlepsze modele są wykonane z wysokogatunkowej skóry, natomiast te nieco tańsze ze sztucznego tworzywa. Dopiero na samym końcu możemy uwzględniać walory estetyczne. One również się liczą, ponieważ fotel musi wyglądem pasować do aranżacji. Jest to istotny aspekt, na który bardzo często zwracają swoją uwagę klienci.

Rodzaje foteli do salonów kosmetycznych

Na rynku dostępnych kilka rodzajów foteli kosmetycznych. Różnią się mechanizmami, które odpowiadają za ich regulację. Spośród wszystkich należy wymienić fotele manualne, elektryczne i hydrauliczne. Czym się one charakteryzują?

Fotele kosmetyczne manualne to idealne rozwiązanie dla osób, które mają ograniczony budżet. Model, który będzie dobrej jakości, z pewnością spełni podstawowe wymagania. Ponadto jest łatwy w obsłudze, choć minusem moze być to, że trzeba regulować go ręcznie. Większość foteli manualnych ma zdejmowane podłokietniki i zagłówek, zamontowane rozdzielny podnóżek oraz specjalne pojemniki. Dla wielu kosmetyczek wadą będzie brak możliwości regulowania jego wysokości.

Fotele elektryczne to w tej chwili standard w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Obecnie najlepsze są modele elektryczne, które sterowane są elektronicznie i są wielofunkcyjne. Obsługa takiego mebla jest bardzo prosta i nie wymaga od użytkownika żadnego wysiłku. Fotel na dodatek posiada intuicyjny panel sterowania, dzięki czemu możemy perfekcyjnie go ustawić w zależności od wykonywanego zabiegu. Producenci nieustannie prześcigają się w urozmaicaniu tego rodzaju mebli, więc w niektórych można nawet spotkać masażery.

Fotele hydrauliczne określane są jako kompromisowe modele pomiędzy manualnymi i elektrycznymi. Wbudowany mechanizm sterowania pozwala płynnie regulować wysokość oraz obracać fotel o 360 stopni. Dodatkowo łączą one w sobie funkcje znane z manuali. Ich największą zaletą jest bezawaryjność i niezawodność nawet w trakcie intensywnego użytkowania. Takie fotele dostępne są na stronie https://cosmed24.pl/meble-kosmetyczne/fotele-kosmetyczne-elektryczne/.