Farbowanie włosów

Fakty i mity na temat farbowania włosów

Farbowanie włosów to proces, który pozwala cieszyć się zupełnie odmienioną fryzurą w nowym kolorze. Nie zawsze odcień włosów pasuje do charakteru i upodobań właściciela. Wiele osób w pogoni za nowymi trendami w modzie, a także poprawą własnego samopoczucia decyduje się właśnie na farbowanie włosów. Wokół tego procesu narosło jednak wiele mitów, które sprawiają, że wiele osób wciąż odkłada tę decyzję na później.  Które z nich są prawdziwe, a które to tylko legendy?

Farbowanie włosów na blond szkodzi ich zdrowiu – mit

Odnośnie farbowania włosów narosło najwięcej mitów. Oczywiście, taka czynność może być szkodliwa dla włosów, jeśli zostanie przeprowadzona nieprofesjonalnie, lub też w przypadku czarnych włosów. Samo farbowanie włosów na blond nie zniszczy ich jednak tak, jak wiele osób uważa. Prawdą jest jednak, że jasne włosy wymagają nieco innej pielęgnacji, niż ciemne. Zarówno naturalne włosy blond, jak i rozjaśniane zawierają mniej pigmentu i są mniej odporne na zmiany atmosferyczne. To właśnie te czynniki sprawiają, że przy niewłaściwej pielęgnacji stają się szorstkie i bardziej kruche.

Aby cieszyć się farbowanymi włosami o lśniącym kolorze, należy myć je zimną wodą – fakt

Ciepła woda sprawdza się w przypadku zmywania z włosów kosmetyków do stylizacji. Zimna woda natomiast jest świetną propozycją na zakończenie mycia. Pomaga domknąć łuskę włosów, dzięki czemu stają się bardziej lśniące, gładkie i lepiej się układają. Odpowiednia pielęgnacja, którą oferuje m.in. salon fryzjerski z Warszawy Corte Del Sole oraz techniki mycia włosów sprawiają, że można cieszyć się piękną fryzurą w dowolnym kolorze.

Bezpośrednio przed farbowaniem włosów nie należy ich myć – fakt

Farbowanie włosów wymaga odpowiedniego przygotowania ich do tego procesu. Dlatego należy pamiętać, że mycie włosów bezpośrednio przed farbowaniem może mieć negatywny wpływ na płaszcz lipidowy ochraniający skórę głowy przed wnikaniem szkodliwych składników chemicznych. Nie trzeba więc martwić się pozostałościami użytych kosmetyków na włosach, ponieważ specjaliści z salonów fryzjerskich świetnie sobie z nimi poradzą i usuną nadmiar.

Nie należy farbować włosów w ciąży – mit

Wśród wielu kobiet panuje mylne przekonanie dotyczące farbowania włosów w ciąży. Farby stosowane podczas koloryzacji włosów nie zafarbują skóry, a tym bardziej nie zaszkodzą dziecku. Warto także pamiętać, że nie ma żadnych przesłanek ani badań, które potwierdzałyby szkodliwość farbowania włosów w ciąży. To samo dotyczy okresu karmienia piersią. Zabieg wykonany w renomowanych salonie fryzjerskim może nawet korzystnie wpłynąć na stan przyszłej mamy i dodać jej włosom blasku oraz lepszej kondycji.

Materiał partnera