Ekologiczne kosmetyki do makijaży

Ekologiczne kosmetyki do makijażu

Z roku na rok coraz więcej marek kieruje się w stronę świadomego podejścia do środowiska. Z tego powodu rynek kosmetyków ekologicznych poszerza się w błyskawicznym tempie, a na sklepowe półki trafiają liczne warianty produktów z naturalnymi składnikami. Czym takie propozycje różnią się od klasycznych, syntetycznych formuł i jak można je wykorzystać?

Czym są ekologiczne kosmetyki do makijażu?

Ekologiczne kosmetyki bazują głównie na naturalnych składnikach bez sztucznych wypełniaczy i zbędnych konserwantów. Z tego powodu w ich przypadku okres przydatności do użycia jest nieco mniejszy niż ten, który wyznacza się w związku z produktami syntetycznymi. Naturalne kosmetyki kolorowe nie ustępują w niczym swoim chemicznym odpowiednikom. Wręcz przeciwnie, dla wielu osób są one jedyną szansą na poradzenie sobie z alergiami i podrażnieniami wywoływanymi przez niektóre substancje syntetyczne.

Marki stawiające na naturalne rozwiązania bardzo często decydują się także na odchodzenie od plastikowych opakowań lub zastępowanie je pojemnikami z recyklingu.

Coraz częściej ekologiczne kosmetyki do makijażu lub pielęgnacji są zamknięte w opakowaniach wykonanych w dużym procencie z papieru, drewna bambusowego, a nawet korka. Takie produkty wyglądają fenomenalnie na toaletce, szczególnie w łazienkach urządzonych w stylu boho. Są także ukłonem w stronę środowiska, nie przyczyniając się do jego dodatkowego zanieczyszczenia. Naturalne materiały są bowiem w pełni biodegradowalne – tłumaczy specjalistka ze sklepu TianDe Center dystrybuującego naturalne kosmetyki do twarzy i ciała.

Kosmetyki do makijażu przyjazne dla środowiska

Ekologiczne kosmetyki kolorowe sprawdzają się idealnie zarówno podczas wykonywania makijażu dziennego, jak i tworzenia znacznie bardziej wyrazistych propozycji na wieczór. Wśród takich produktów znaleźć można takie produkty, jak pomadki, podkłady mineralne, pudry, bronzery, cienie do powiek, eyelinery, róże do policzków, rozświetlacze czy nawet tusze do rzęs. Czyli wszystko, co jest niezbędne do wykonania kompletnego make-upu.

Ekologiczne kosmetyki do makijażu są zwykle wzbogacone o cenne olejki i inne substancje, które nie tylko poskreślają urodę poprzez kolor, lecz także pielęgnują skórę przez cały dzień. Dla przykładu – w pomadkach naturalnych znaleźć można takie składniki, jak wosk pszczeli, olejek malinowy, makadamia i arganowy oraz ekstrakty z jagód czy aloesu.

Kosmetyki składające się wyłącznie ze składników pochodzenia naturalnego nie są szkodliwe dla środowiska, a często pozwalają również na poprawienie kondycji skóry. Wszystko za sprawą bogactwa witamin i innych substancji, które pielęgnują cerę, zamiast ją obciążać i podrażniać.

Materiał partnera