Tlen w kropelkach

Działanie i zastosowanie tlenu w kropelkach

Niedotlenienie organizmu prowadzi do przykrych konsekwencji zdrowotnych. Osoby, które nie dbają o dostarczanie odpowiedniej ilości pierwiastka, są stale zmęczone i trudniej jest im się skoncentrować. Tlen jest potrzebny dla prawidłowego funkcjonowania wielu organów w ciele człowieka, w tym mózgu i skóry. Jak uzupełniać jego niedobory? Czy przyjmowanie tlenu w kropelkach może pomóc osiągnąć równowagę?

Czym jest tlen w kropelkach?

Tlen w kropelkach jest neutraceutykiem, który wykorzystuje się w przypadku niedoboru pierwiastka w organizmie. Preparat ten działa przede wszystkim antyoksydacyjnie. Pozwala zatem zredukować stres i uczucie zmęczenia, które towarzyszą wielu ludziom na co dzień. Tlen w kropelkach charakteryzuje się naturalnym składem. Jego przyjmowanie ma wiele zalet, dlatego jest coraz częściej polecanym środkiem farmakologicznym. Preparat ten:

  • pomaga przyswajać inne składniki odżywcze,
  • eliminuje wolne rodniki,
  • wspomaga odporność,
  • poprawia koncentrację,
  • redukuje stres,
  • dotlenia komórki,
  • pozwala pozbyć się toksyn z organizmu.

Tlen w kropelkach polecany jest zwłaszcza osobom prowadzącym szybki tryb życia. Codzienny stres i nadmiar obowiązków sprawiają, że często zapomina się o wspomaganiu własnego organizmu. Długotrwałe niedobory tlenu mogą być przykre w skutkach. Niedotleniony organizm nie tylko gorzej radzi sobie z codziennymi aktywnościami, ale jest także bardziej podatny na choroby. Przyjmując regularnie tlen w kropelkach, można zapobiegać wielu schorzeniom i przywrócić równowagę organizmu.

Do czego może prowadzić niedotlenienie organizmu?

Tlen jest jednym z najważniejszych pierwiastków pozwalających organizmom na prawidłowe funkcjonowanie. Bez niego nie ma życia. Długotrwałe niedotlenienie organizmu może prowadzić nawet do śmierci. Poza tym brak pierwiastka w organizmie wywołuje hipoksję, czyli właśnie niedotlenienie. Czym objawia się taki stan?

Jak informują pracownicy Gabinetu fizykoterapii, hipoksja objawia się najczęściej stanami podobnymi do przemęczenia, dlatego łatwo pomylić ją ze zwykłym osłabieniem. Można ją jednak rozpoznać dzięki sinicy centralnej, która jest typowym objawem niedotlenienia. Sinica powstaje w wyniku niewłaściwego wiązania tlenu z hemoglobiną w płucach. W czasie tego stanu sinieją usta, język oraz skóra.

Jeśli chodzi o przyczyny niedoboru tlenu w organizmie, najczęściej dochodzi do niego w wyniku chorób układu oddechowego lub układu krążenia. Hipoksja może także pojawić się po przebytych urazach oraz przyjmowaniu silnych leków przeciwbólowych.

Materiał partnera