krem znieczulający

Dlaczego warto stosować krem przedzabiegowy PainLess przed każdym zabiegiem medycyny i kosmetologii estetycznej?

Krem przedzabiegowy PainLess wykorzystywany jest przede wszystkim w celu złagodzenia bólu. Doskonale sprawdza się więc w przypadku różnych zabiegów medycyny oraz kosmetologii estetycznej. Poza tym jego stosowanie możliwe jest przed wykonywaniem makijażu permanentnego czy tatuaży. W poniższym artykule przedstawiamy zalety tego produktu i wyjaśniamy, dlaczego warto używać go przed bolesnymi zabiegami.

Niestety niektóre zabiegi medycyny i kosmetologii estetycznej powodują dyskomfort, a niekiedy i ból. Z tego powodu na rynku pojawił się krem przedzabiegowy PainLess, za pomocą którego możliwe jest zmniejszenie tych dolegliwości. Wystarczy zastosować preparat przed rozpoczęciem zabiegu. Najczęściej wykorzystuje się go przed mezoterapią, modelowaniem ust czy różnymi zabiegami, w przypadku których wykorzystuje się kwas hialuronowy. Pracownik sklepu medycznego online Alderma Group Polska mówi:

Zastosowanie kremu zmniejszającego ból PainLess jest istotne również przed wykonaniem makijażu permanentnego, tatuaży czy epilacji laserowej. Działanie preparatu zmniejsza dyskomfort, jaki może się pojawić podczas zabiegu. Wiele pacjentów decyduje się na zastosowanie tego środka, aby zwiększyć swoją wygodę.

Z czego składa się krem przedzabiegowy PainLess?

Za świetne działanie kremu przedzabiegowego PainLess odpowiada połączenie dwóch ważnych składników. W preparacie znajdują się bowiem substancje czynne takie jak lidokaina oraz tetrakaina. Wyróżniają one środek na tle innych i wpływają pozytywnie na jego działanie. Lidokaina jest związkiem amidowym, mającym miejscowe działanie znieczulające. Odpowiada przede wszystkim za stopowanie przewodzenia impulsów nerwowych. W związku z tym możliwe jest zablokowanie czynności nerwów, które są odpowiedzialne za dostarczanie do mózgu informacji o bólu, a także temperaturze i dotyku. Kremy znieczulające z lidokainą sprawdzają się doskonale jako środki zapobiegające dyskomfortowi przed różnymi zabiegami.

Nie bez znaczenia okazuje się również zastosowanie tetrakainy w kremie przedzabiegowym PainLess. Jest to pochodna estrowa o działaniu hamującym przewodzenie impulsów nerwowych. Składnik działa miejscowo oraz czasowo. Jest znacznie silniejszy od lidokainy, w związku z czym jego wykorzystanie w kremach służących do zmniejszania bólu jest bardzo istotne. Zazwyczaj tetrakainę łączy się z innymi substancjami znieczulającymi, co pozwala osiągnąć zamierzony efekt. Wybierając krem przedzabiegowy do złagodzenia dyskomfortu upewnij się, czy w jego składzie znajdują się te dwa składniki. Bardzo często stosowany jest właśnie preparat PainLess, ponieważ wyróżnia się dużą skutecznością i jest jak najbardziej bezpieczny dla pacjentów.

Materiał partnera