rajstopy uciskowe

Dlaczego warto nosić rajstopy uciskowe w czasie ciąży?

Wygodne, luźne sukienki i specjalnie skrojone spodnie to nie jedyne obowiązkowe elementy garderoby, które muszą znaleźć się w szafie ciężarnej. Aby zadbać o swój komfort, dobre samopoczucie, a zwłaszcza zdrowie, kobieta spodziewająca się dziecka powinna nosić rajstopy uciskowe. Dlaczego warto je kupić? Czy ich noszenie rzeczywiście przynosi tak duże korzyści?

Rajstopy uciskowe – co to takiego?

Rajstopy uciskowe są nazywane w fachowym żargonie także rajstopami kompresyjnymi. Mimo tak poważnie brzmiącej nazwy wyglądają one tak samo jak ich tradycyjne odpowiedniki.

Modele te są eleganckie oraz świetnie prezentują się na nodze. Oprócz tego rajstopy uciskowe występują w wielu wariantach kolorystycznych i wyróżnia je duża wytrzymałość. Natomiast sekret ich wyjątkowości tkwi w ich wykonaniu.

Rajstopy uciskowe ciążowe charakteryzują się stopniowanym uciskiem, który jak sama nazwa wskazuje, ucisk stopniowo zmniejsza się ku górze. Oznacza to, że 100% ucisku występuje na poziomie kostki, a właściwie tuż nad nią, czyli w najwęższym miejscu nogi. Jest to strategiczne miejsce. Dzięki uciskowi i specjalnie wykonanej tkaninie, rajstopy zapobiegają przewlekłej niewydolności żylnej (PNŻ), na którą narażone są kobiety w ciąży. Warto podkreślić, że stopniowany ucisk występuje wyłącznie na długości nóg. Ponadto modele przeznaczone dla przyszłych mam mają specjalne wzmocnienie podtrzymujące rosnący brzuszek. Materiały używane do ich produkcji są na tyle elastyczne i wytrzymałe, że mogą być one noszone na każdym etapie ciąży.

Rajstopy dla kobiet w ciąży o stopniowanej kompresji wyróżniające się nietuzinkowym, ozdobnym wykończeniem i wytrzymałością można znaleźć w ofercie sklepu Solidea.

Jak noszenie rajstop kompresyjnych wpływa na zdrowie ciężarnej?

Organizm kobiety bardzo szybko odczuwa trudy związane z ciążą. W tym czasie wzrasta ciśnienie krwi, której jest ponadto więcej niż do tej pory. Czynniki te oraz rosnący brzuch sprawiają, że naczynia krwionośne podlegają dużemu naciskowi. Skutkuje to nie tylko odczuwaniem dyskomfortu, ale może powodować problemy ze zdrowiem.

W takiej sytuacji nogi ciężarnej mogą puchnąć. Często pojawiają się wtedy na nich nieestetyczne pajączki, a nawet żylaki. Remedium na tego typu problemy są właśnie rajstopy uciskowe.

Dzięki temu, że ich ucisk stopniowo zmienia się na całej ich długości, wspierają one pracę zastawek żylnych. Mają także korzystny wpływ na funkcjonowanie układu krwionośnego oraz są zalecanym elementem profilaktyki chorób żył.

Noszenie rajstop uciskowych w ciąży jest całkowicie bezpieczne i stanowi sposób na zapobieganie obrzękom oraz bólom nóg. Ponadto wybór takiej garderoby gwarantuje wygodę i poczucie komfortu na co dzień, co oczywiście przekłada się na dobre samopoczucie ciężarnej. Właśnie z tych względów kobiety spodziewające się dziecka powinny uzupełnić swoją szafę o rajstopy kompresyjne, które minimalizują ryzyko niewydolności żylnej, a jednocześnie są elegancko wykonane.

Materiał partnera