hotel-blisko-term

Dlaczego na wczasy warto wybrać hotel blisko term?

Baseny termalne z roku na rok zyskują na popularności jako naturalne źródło relaksu i regeneracji, do tego w malowniczym otoczeniu – tego typu obiekty usytuowane są bowiem najczęściej w atrakcyjnych miejscowościach górskich. Z tego powodu kąpiele termalne łączymy często z pobytem wczasowym w górach. Jakie są zalety noclegów zlokalizowanych w pobliżu term?

Termy – dlaczego warto?

Termy to niepowtarzalne połączenie wodnych atrakcji z zabiegami odnowy biologicznej, przynoszące korzyści zarówno dla ducha, jak i dla ciała. Na nowoczesne kompleksy tego rodzaju składają się różnego rodzaju baseny termalne z dodatkowymi atrakcjami, takimi jak sauny, jacuzzi, kaskady wodne, gejzery i inne urządzenia do masażu wodnego. Sekret term tkwi w niezwykłej mocy wykorzystywanej w nich wody. Terapeutyczne działanie wód termalnych wynika z jednej strony z ich temperatury wynoszącej ponad 30°C – ciepło ułatwia relaks i obniża napięcie mięśniowe – ale również z ich unikalnego składu. Okazuje się bowiem, że ciepłe wody termalne wzbogacone są siarczkami, krzemionką, potasem, wapniem, magnezem i innymi cennymi składnikami prozdrowotnymi. Dzięki temu wizyta w termach może poprawić m. in.:

  • Samopoczucie – ciepło wód termalnych i ich wyjątkowy skład pozwala się zrelaksować, obniża poziom stresu, a nawet pomaga w walce ze stanami depresyjnymi.
  • Krążenie – kąpiel termalna reguluje ciśnienie.
  • Stan skóry – unikalny skład wód termalnych pomaga pozbyć się niedoskonałości skóry, takich jak przebarwienia. Kąpiel termalna wspomaga walkę z chorobami skórnymi i sprawia, że cera staje się odżywiona i gładka.
  • Metabolizm – wody termalne pobudzają przemianę materii, dlatego też mogą pomóc w odchudzaniu.

Ponadto kąpiele termalne przyspieszają powrót do zdrowia – zabiegi z wykorzystaniem wód termalnych są polecane w procesie rekonwalescencji, np. po urazach, zabiegach czy chorobach. Dlatego też wizyta w termach to dobry pomysł dla każdego, kto chce poprawić swoją kondycję fizyczną, jak i psychiczną.

Hotel blisko term – zalety

Z racji unikalnego, relaksacyjnego i prozdrowotnego działania wód termalnych oraz lokalizacji term na terenie atrakcyjnych terenów górskich, często stosowaną praktyką jest łączenie kąpieli w wodach termalnych z urlopem wypoczynkowym. Przykładem obiektu noclegowego zapewniającego dobry dostęp do kompleksów termalnych jest Hotel Górski w Białce Tatrzańskiej. Ta okolica słynie z najlepszych w Polsce basenów z wodami termalnymi. Kąpiel w takim basenie to ciekawe urozmaicenie pobytu w górach, sposób na nudę podczas złej pogody oraz regenerację po górskich wędrówkach. Coś dla siebie znajdą tu zarówno osoby poszukujące relaksu w ciszy i spokoju, jak i miłośnicy wrażeń. Atrakcje rodem z najlepszych aquaparków przypadną do gustu nawet dzieciom. Położenie obiektu noclegowego w pobliżu term to również korzyść materialna – niektóre takie obiekty, jak wspomniany już Hotel Górski, oferują atrakcyjne zniżki na korzystanie z basenów i innych atrakcji. Nic więc dziwnego, że wiele osób wybiera na wczasy noclegi w Białce Tatrzańskiej i innych górskich kurortach położonych w sąsiedztwie term.

Materiał partnera