Implanty zębowe

Dlaczego implanty to dobry sposób uzupełnienia ubytków zębowych?

Obecnie stomatologia to bardzo rozwinięta dziedzina, dlatego z reguły uszkodzone zęby można wyleczyć bez konieczności ich usuwania. Czasem jednak jest to jedyna opcja. Wówczas warto uzupełnić ubytki, co można zrobić na przykład za pomocą implantów. Czym charakteryzują się te elementy i jakie są ich zalety? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Czym są implanty zębowe?

Implanty zębowe różnią się od znanych powszechnie ruchomych protez. Mają one postać śrub, które umieszcza się w kości żuchwy lub szczęki. Rolą implantów jest przede wszystkim zastąpienie korzenia zębowego. Są one mocowane na stałe, dlatego należą do najsolidniejszych rozwiązań. Na śrubie umieszcza się natomiast koronę, która imituje naturalny ząb. W przypadku bardziej rozległych ubytków, może sprawdzić się most lub proteza.

Implanty zębowe ingerują w strukturę kości i muszą się z nią przede wszystkim zrosnąć, dopiero wtedy można przejść do kolejnych etapów. Konieczne jest zatem pozostawanie pod opieką specjalisty i poddawanie się regularnym kontrolom dentystycznym. Dopiero kiedy naruszone miejsce w pełni się zagoi, można zamocować koronę, protezę czy most, w zależności od potrzeb danego pacjenta.

Kluczem do sukcesu przy wszczepianiu implantów jest podchodzenie z dbałością do każdego etapu procesu, już od diagnozy stanu zębów. Tylko w ten sposób możliwe jest zapewnienie pacjentowi bezpieczeństwa, a także skuteczności zabiegu. Nie ulega wątpliwości, że implanty to jedna z najefektywniejszych metod uzupełniania ubytków.

Zalety wszczepiania implantów zębowych

Utrata zęba wiąże się często z pojawieniem się kolejnych negatywnych konsekwencji zdrowotnych. Przykładowo, ubytki mogą powodować zniekształcenie twarzy, a także dyskomfort podczas jedzenia. Wszczepienie implantów pomaga utrzymać pozostałe zęby na swoim miejscu. Ma to również znaczenie pod względem estetycznym, gdyż zapewnia naturalnie wyglądający uśmiech bez jakichkolwiek braków.

Wszczepianiem implantów zębowych zajmują się specjaliści, na przykład ci pracujący w gabinecie STOMATOLOGIA.me. Warto zdecydować się na ten sposób uzupełniania ubytków, tak aby zapewnić sobie zdrowie, komfort, a także korzystną estetykę.

Implanty ingerują w strukturę kości, ale zabieg przeprowadzony przez doświadczonego specjalistę to większa gwarancja powodzenia. Kiedy śruba się zintegruje, będzie wraz z koroną prawdopodobnie zastępowała naturalny ząb na stałe. Warto uzupełniać ubytki, tak aby poprzez zaniedbanie tej kwestii nie spowodować kolejnych, trudnych do wyleczenia dolegliwości.

Materiał partnera