Implanty zębowe

Dlaczego implanty to dobry sposób na uzupełnienie ubytków zębowych?

Implanty zębowe to idealne rozwiązanie dla osób, które utraciły zęby i chciałyby uzupełnić ubytki, aby zachować naturalny wygląd twarzy. Za pomocą implantów można uzupełnić ubytek jednego, kilku, a nawet wszystkich zębów. Nowoczesne technologie implantologiczne pozwalają na stworzenie implantów, które można wszczepiać nawet pacjentom, którzy utracili zęby wiele lat temu i u których został stwierdzony zanik tkanki kostnej.

Zalety implantów zębowych

Implanty są alternatywą dla niewygodnych i dość problematycznych w użytkowaniu protez, które należy wyjmować na noc. Implantacja polega na uzupełnieniu na stałe braków w uzębieniu. Implanty są komfortowe i co bardzo istotne – zapobiegają zanikowi kości szczęki, co przekłada się na zachowanie naturalnego wyglądu twarzy. Implanty zębowe są dużo lepszym wyborem niż np. mosty czy korony. Poniżej przedstawiamy szereg zalet implantów.

Implanty zapewniają wzmocnienie uzębienia

Po pewnym czasie od utraty zęba może dojść do niekorzystnych zmian w jamie ustnej. Nieuzupełniony ubytek może doprowadzić do zaniku tkanki kostnej oraz przemieszczania się pozostałych zębów. Jeśli zdecydujemy się na wszczepienie implantów, zapobiegniemy niekorzystnym zmianom – wzmocnimy całe uzębienie i zapobiegniemy zanikowi tkanki kostnej. Należy również podkreślić, że tytanowe korzenie implantów zębowych są obojętne dla organizmu, więc nie ma ryzyka, że implant zostanie odrzucony.

Zabieg wszczepienia implantów zębowych można wykonać w gabinecie dentystycznym Vadent w Gliwicach.  

Trwałość implantów zębowych

Trwałość tytanowych implantów zębowych określa się nawet na 30 lat. Tytanowe implanty stomatologiczne nie są podatne na działanie kwasów wytwarzanych w jamie ustnej, które odpowiadają za powstawanie próchnicy na naturalnych zębach. Implanty znacząco wpływają też na wzmocnienie całego uzębienia. Ich wszczepienie nie wymaga naruszenia struktury zdrowych zębów, co przekłada się na ich trwałość.

Implanty zębowe są komfortowe w użytkowaniu

Pacjenci bardzo cenią sobie wygodę użytkowania implantów zębowych. Nie wymagają one bowiem specjalnej pielęgnacji poza zachowaniem zwykłej higieny jamy ustnej. Implanty umieszczane są pod linią dziąseł, dzięki czemu idealnie odwzorowują wygląd naturalnych zębów. Dzięki temu, że implanty nie mają ruchomych elementów i są wszczepiane na stałe, wyeliminowany jest problem bolesnych otarć. Implanty dzięki swojej stabilności zapewniają także komfort podczas jedzenia.  

Nowoczesna implantologia wykorzystuje metody zapewniające stworzenie implantów idealnie odwzorowujących naturalną strukturę zębów. Dzięki temu pacjenci mogą cieszyć się pięknym uśmiechem.

Materiał partnera