depilacja laserowa

Depilacja laserowa – na co zwrócić uwagę przy zakupie sprzętu do epilacji laserowej?

Aby możliwe było przeprowadzenie skutecznego zabiegu epilacji, konieczne jest zastosowanie odpowiednio dobranego sprzętu. Laser powinien spełniać wszystkie wymagania techniczne, aby mógł być wykorzystywany w salonie czy klinice. Najważniejsze, aby posiadał m.in. właściwą długość fali emitowanego promieniowania, energię oraz długość impulsu. W tym artykule omawiamy parametry laserów do epilacji, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem sprzętu.

Podczas wyboru urządzeń do depilacji laserowej bardzo ważna okazuje się długość fali emitowanego światła. Dostępne są lasery przeznaczone do depilacji o trzech długościach fali. Są to lasery diodowe, lasery aleksandrytowe oraz lasery Nd:YAG. Warto pamiętać, że w Polsce mamy do czynienia zarówno z włosami jasnymi, jak i ciemnymi. Z tego powodu w naszym obszarze geograficznym najlepiej sprawdzają się lasery, które emitują światło o długościach fali 755nm lub 810nm.

Pracownik SHAR-POL, dystrybutora urządzeń dla medycyny estetycznej mówi: Laser 755nm wyróżnia się dość wysokim powinowactwem do melaniny, w związku z czym wykazuje znacznie wyższą absorpcję niż laser 810nm. Z kolei drugi z wymienionych umożliwia uniknięcie uszkodzeń na ciemniejszej skórze. Dlatego okazuje się lepszym wyborem w przypadku ciemnych włosów i opalonej skóry. Obecnie najskuteczniejszy jest laser emitujący równocześnie impuls o dwóch długościach fali 755nm+ 810nm.

Moc i szybkość pracy lasera

Wybierając laser do depilacji, należy zwrócić uwagę także na jego moc, energię oraz czas impulsu. Są to bardzo istotne parametry. Energia lasera oznacza po prostu ilość ciepła, jaka jest niezbędna do ugotowania mieszka włosowego. Wartość energii warto dobierać indywidualnie, ponieważ w taki sposób możliwe jest osiągnięcie zamierzonych efektów. W tym celu należy przeprowadzić analizę zarówno grubości włosa, jak i gęstości oraz koloru skóry. Natomiast czas impulsu trzeba dobierać zgodnie z czasem relaksacji termicznej, czyli czasem, kiedy mieszek obniża swoją temperaturę o połowę, tym samym pozbywając się części energii.

Duże znaczenie ma również szybkość pracy lasera, która wpływa na czas przeprowadzenia zabiegu. Wpływają na nią wielkość plamki światła lasera oraz częstotliwość impulsów. Drugi czynnik określa, jak często będą wyzwalane impulsy. Duża plamka sprawdza się świetnie podczas epilacji nóg, z kolei mała lepiej radzi sobie w przypadku mniejszych części ciała, np. przy depilacji wąsika. Dlatego większość klientów wybiera aplikator o średniej wielkość plamki światła.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Wybierając sprzęt do depilacji laserowej, należy zwrócić uwagę na jeszcze kilka kwestii. Istotny okazuje się tryb pracy, który może być statyczny lub dynamiczny. Pierwszy z nich niszczy mieszek włosowy za pomocą jednego strzału, natomiast drugi potrzebuje kilku strzałów. Tryb statyczny wyróżnia się wyższą energią, krótszym zabiegiem, ale jest bardziej bolesny. Dobrym pomysłem jest zakup urządzenia wyposażonego w dwa tryby, które można zmienić w zależności od potrzeb.

Materiał partnera