booster do rzęs

Czym są tzw. boostery do rzęs?

Nie każdy może pochwalić się przepięknymi, niezwykle długimi rzęsami. Istnieje jednak sposób, by zadbać o szybszy wzrost włosków. Specjalne kosmetyki powstały z myślą o poprawie zdrowia rzęs, ich objętości i długości. Właściwy skład odżywek wspiera wydłużenie rzęs i stymuluje ich zagęszczenie. Sprawdź, dlaczego warto skorzystać z dobrodziejstwa boostera do rzęs i czym on właściwie jest!

Co to jest booster do rzęs?

Serum na porost rzęs jest kosmetykiem, którego stosowanie ma wzmocnić, wydłużyć i pogrubić włoski. Na ogół nakłada się je na powiekę, tuż przy linii rzęs, za pomocą specjalnego aplikatora. Wysokiej jakości produkty mają składniki, które wspierają cykl wzrostu włosków, konieczne jest jednak regularne ich używanie. Producenci na ogół zalecają codzienną aplikację, tuż przed snem. Booster to kosmetyk wielofunkcyjny, którego składniki wspierają odbudowę, odżywienie, stymulację do wzrostu i zagęszczenie włosków. Może być stosowany jako podkład pod tusz do rzęs lub kosmetyk na noc.

Specjaliści z firmy BodetkoLash podkreślają, że uzyskane efekty są na ogół widoczne dopiero po kilku tygodniach stosowania boostera. A co więcej, mogą się one nieco różnić u każdej osoby.

Skład boostera do rzęs

Booster jest na ogół bogaty w wiele składników aktywnych. Mogą to być:

  • bioHyaluron Complex,
  • D-pantenol,
  • biotyna,
  • olej rycynowy,
  • olejek arganowy,
  • olejek migdałowy,
  • olej ryżowy,
  • peptydy,
  • pantenol.

Najczęstszym składnikiem jest biotyna, która pomaga poprawić stan. Olejki – rycynowy, migdałowy, ryżowy, arganowy – wspierają efektowne nabłyszczenie włosków i poprawę ich wyglądu, a także uelastycznienie. Peptydy, pantenol oraz kwas hialuronowy to swoisty koktajl, który pomaga nawilżać i zwiększać elastyczność rzęs, a także zapobiegać ich łamliwości. D-pantenol wspiera ochronę włosków przed mechanicznymi uszkodzeniami oraz czynnikami zewnętrznymi. Wspomaga działania wzmacniające i regenerujące. Jest pożądany w przypadku przesuszonych i łamliwych włosków.

Dzięki odpowiednio dobranym, aktywnym składnikom, booster do rzęs wnika w głąb rzęs oraz wspomaga ich nawilżenie i wygładzenie.  Jego składniki pomagają w tym, aby włoski stały się lepiej odżywione, odbudowane i odporne na działanie czynników zewnętrznych. W efekcie rzęsy pięknie się błyszczą, są grubsze. Kosmetyk ten może również pomóc w tym, by włoski stały się ciemniejsze, a przez to oprawa włosów była bardziej wyraźna.

Booster zwykle nie zawiera kompozycji zapachowych, może być stosowany przez osoby o wrażliwych oczach i noszących szkła kontaktowe. Dlatego to uniwersalne rozwiązanie dla każdego, kto marzy o urzekającym spojrzeniu.

Materiał partnera