robienie paznokci żelowych

Czym różnią się paznokcie żelowe od hybrydowych?

Każda kobieta chce mieć piękne i zadbane dłonie. Z tego powodu panie coraz chętniej korzystają z profesjonalnego manicure wykonywanego u kosmetyczki. Najpopularniejszym wyborem są paznokcie hybrydowe i żelowe, które są trwałe i utrzymują się na płytce paznokcia nawet do miesiąca. Czym różnią się od siebie paznokcie hybrydowe i żelowe?

Jakie są różnice między paznokciami hybrydowymi a żelowymi?

Paznokcie żelowe są starszą metodą wykonywania manicure niż hybrydy. Oba sposoby łączy trwałość wykonania, ale różnią się między innymi metodą aplikacji oraz możliwością przedłużania. Podobieństwem jest przygotowanie paznokci pod dany preparat. Na początku wycina się skórki i matowi płytkę paznokcia. Następnie nakładana jest baza, którą utwardza się pod lampą UV.

Manicure żelowy wymaga większych umiejętności i precyzji od stylistki. Do pracy wykorzystywany jest żel, który nakłada się przeznaczonym do tego pędzelkiem. Aby stylizacja wyglądała poprawnie należy zbudować estetyczną i równą linię w kształcie litery C. Dodatkowo żel pozwala na przedłużenie paznokci o dowolną długość. Wykonuje się to na szablonie lub tipsie. Następnie dłoń wkłada się pod lampę UV, aby utwardzić warstwę. Następnie dopracowuje się kształt, dlatego żel można nakładać warstwowo. Każdą warstwę po utwardzeniu przemywa się cleanerem. Na koniec nakłada się oliwkę na skórki, aby nie były przesuszone.

Z kolei w manicure hybrydowym nie ingeruje się w formę paznokcia. Przed nałożeniem bazy opiłowuje się płytkę w pożądany kształt. Jest możliwe przedłużanie paznokci lakierem hybrydowym, ale można to zrobić tylko o kilka milimetrów. Nie można nim wymodelować kształtu płytki, ani poprawić nierównego wyglądu. Malowanie hybrydą przypomina używanie zwykłego lakieru, ale różni się właściwościami. Lakier hybrydowy jest substancją samopoziomującą się, co pozwala na osiągnięcie gładkiego i lśniącego wyglądu płytki paznokcia. Również można nakładać go warstwami, ale jedynie w celu uzyskania nasyconego koloru. Ostatnią warstwą jest top, który też utwardza się pod lampą UV. Na koniec przemywa się płytkę odtłuszczaczem, a na skórki nakłada oliwkę.

Kolejną różnicą między tymi metodami jest sposób usuwania stylizacji z paznokci. Manicure żelowy zdejmuje się tylko poprzez spiłowanie warstw frezarką. Nie działa na niego żaden środek chemiczny. Dlatego często osoby decydują się na uzupełnianie odrostów, a nie całkowite usuwanie manicure. Hybrydę można zdjąć też poprzez użycie pilniczka oraz acetonu.  Najpierw spiłowuję się pierwszą warstwę, a następnie paznokcie zawija się w folie, w których wacik namoczony jest w acetonie. Środek rozmiękcza lakier, który zdejmuje się przy użyciu pushera.

Która metoda jest lepsza i dla kogo?

Manicure hybrydowy wygląda bardzo naturalnie i może utrzymywać się nawet do 3 tygodni. Jeżeli mamy twarde i zdrowe paznokcie warto postawić na tę metodę. Z kolei manicure żelowy polecany jest u osób z krótką i łamliwą płytką. Jeżeli marzymy o długich paznokciach o kształcie migdałków to żele są lepszym wyborem.

Jak mówi kosmetolog z Salonu kosmetycznego StyloviManicure jest często wykonywaną usługą w gabinetach kosmetycznych. Wybór między paznokciami hybrydowymi i żelowymi jest uzależniony od preferencji klientki oraz efektu, jaki chcemy osiągnąć. Można jednak połączyć obie metody, na przykład żelem wykonać przedłużenie płytki, a hybrydą nałożyć kolor. Jest to doskonałe rozwiązaniem dla kobiet, które mają łamliwą płytkę, ale liczą na naturalny wygląd.

Warto także pamiętać, aby przed wykonaniem pierwszego manicure wybraną metodą sprawdzić, czy nie występuje alergia na którąś substancję. W rzadkich przypadkach uczulenie może wystąpić jednocześnie na żel i hybrydę.

Materiał partnera