piękna kobieta

Czym jest waginoplastyka?

Nie każda kobieta jest zadowolona z wyglądu swoich intymnych części ciała. Problemem może być powiększenie się ścian pochwy po urodzeniu dziecka lub zbyt duże czy nierównomiernej wielkości wargi sromowe. Wszytko to może stać się powodem do kompleksów, zaniżonej pewności siebie, wpływać na sferę psychiczną kobiety i doznania seksualne. Na szczęście w dobie tak ogromnego postępu medycyny i technologii istnieje szereg sprawdzonych sposobów na zmianę wyglądu także okolic intymnych. Z pomocą przychodzi waginoplastyka, czyli zabieg z zakresu ginekologii estetycznej. Czym tak naprawdę jest, kiedy warto się na niego zdecydować i jakich efektów można się spodziewać?

Waginoplastyka – co to takiego, jakie są wskazania?

Już sam termin waginoplastyka sporo nam mówi, od razu kojarzy się z kobiecymi narządami. Chodzi tutaj o plastykę pochwy, zabieg z zakresu ginekologii estetycznej, którego celem jest zwężenie powiększonego wejścia do pochwy. Wymaga to wycięcia pewnych tkanek, które mogły ulec zwiotczeniu lub uszkodzeniu. Do obniżenia się krocza dochodzi na skutek rozciągnięcia mięśni pochwy i nadwyrężenia mięśni dna macicy, czego efektem staje się powiększenie wejścia do pochwy. Może nawet dojść do wysuwania się ścian pochwy przez szparę sromową. Należy podkreślić, że tego typu nieprawidłowości nie stanowią wyłącznie defektu kosmetycznego, ale w wielu przypadkach stają się źródłem dyskomfortu na co dzień. Nie mówiąc już o braku pełnej przyjemności z doznań seksualnych. Do zmian w obrębie pochwy może dojść z różnych powodów – ciąża i poród, choroby, terapia onkologiczna czy hormonalna. Za pomocą zabiegu waginoplastyki możliwe staje się zrekonstruowanie pochwy. Czasami trzeba ją nawet wytworzyć, co również jest obecnie wykonalne ze względu na postęp medycyny i technologii.

Do zwiotczenia mięśni kobiecych narządów czy nawet do ich uszkodzenia może dojść na skutek regularnego dźwigania sporych ciężarów. Z problemem tym borykają się również osoby otyłe i z nadwagą. Źródłem problemu niekiedy okazują się być wady wrodzone. Waginoplastyka jest zabiegiem przeprowadzanym w znieczuleniu ogólnym, rzadko kiedy stosuje się znieczulenie miejscowe. Wykonanie wszystkich niezbędnych czynności zajmuje średnio od półtora do dwóch godzin. Dotyczą one nacięcia wejścia do pochwy, wycięcia nadmiaru tkanek i jego ponownego zszycia.

Co z efektami?

Waginoplastyka służy przede wszystkim zwężeniu wejścia do pochwy, czyli zmniejszeniu jej szerokości. Efektem zabiegu jest także wzrost napięcia mięśni pochwy. Wszystko to wpływa na zwiększenie komfortu codziennego życia i na poprawę funkcjonowania kobiecych narządów rodnych. Kolejną zaletą będzie możliwość odczuwania większej rozkoszy podczas stosunku płciowego, co przekłada się oczywiście na bardziej satysfakcjonujące życie seksualne. Podsumowując, waginoplastyka dotyczy zarówno estetyki, jak i zdrowia. Skutecznie poprawia wygląd pochwy, napinając i wzmacniając znajdujące się w tym obszarze mięśnie. Znika dyskomfort związany z rozluźnieniem pochwy, usprawnia się praca narządów rodnych.

Materiał partnera