laserowe leczenie rumienia

Czy rumień można leczyć laserowo?

Czerwienienie się skóry na skutek stresu, nagłych zmian temperatury czy wysiłku fizycznego mogą świadczyć o obecności rumienia. Nieleczony może prowadzić do pojawienia się poważniejszych dolegliwości i zmian skórnych, dlatego zaleca się, by nie bagatelizować pierwszych oznak i skorzystać z pomocy specjalistów w dziedzinie laseroterapii. Metoda laserowego leczenia rumienia to rozwiązanie dające satysfakcjonujące efekty, bez względu na to, w jakim stadium rumienia rozpoczęto terapię. Co sprawia, że laseroterapia jest tak skuteczna? Jak przebiega zabieg leczenia rumienia?

Co sprawia, że laserowe leczenie rumienia jest skuteczne?

Rumień jest chorobą skóry występującą na twarzy oraz w obszarze szyi i dekoltu. Ma postać czerwonych plam o nieregularnym kształcie, które wywoływane są przez wiele czynników, takich jak promienie słoneczne, infekcje, spożywanie ostrych przypraw i gorących posiłków, czy silne emocje. Choć podstawą leczenia rumienia powinno być zawsze wyeliminowanie czynnika, który go wywołuje, poziom zaawansowania stanu zapalnego może wymagać innej metody, na przykład leczenia laserowego. Jak wyjaśnia gabinet laseroterapii Lasermedica, skuteczność zabiegów laserem związana jest z oddziaływaniem jego światła bezpośrednio na osłabione naczynia krwionośne. Usunięcie stanu zapalnego przez zniszczenie skupisk bakterii w ujściach gruczołów łojowych przyczynia się do likwidacji rumienia. Laser dodatkowo wzmacnia naczynia krwionośne i ujednolica koloryt skóry.

Jak przebiega laserowe leczenie rumienia i kiedy warto się na nie zdecydować?

Z laseroterapii mogą skorzystać pacjenci bez względu na stopień zaawansowania rumienia. Technologia wykazuje dużą skuteczność również w przypadku trądziku różowatego, będącego efektem nieleczonego bądź niewłaściwie leczonego rumienia, a także rumienia z teleangiektazjami. Zabieg poprzedzony jest konsultacją i rozpoznaniem zmian chorobowych skóry. Procedura laserowego leczenia rumienia rozpoczyna się od ustawienia parametrów urządzenia dopasowanych do stanu skóry pacjenta. Zabieg przeprowadzany laserem Fotona Dynamis SP daje spektakularne efekty laseroterapii. To urządzenie umożliwiające selektywne oddziaływanie na skórę, co oznacza, że światło lasera trafia wyłącznie w tkanki zmienione chorobowo. Ile zabiegów należy wykonać, by wyleczyć rumień? Liczba zabiegów jest kwestią indywidualną ustalaną na podstawie oceny stopnia nasilenia zmian. Choć efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, zaawansowany rumień może wymagać od 3 do 5 sesji przeprowadzanych w odstępach od 4 do 8 tygodni.

Materiał partnera