makijaż permanentny

Czy makijaż permanentny można usunąć?

Nie ulega wątpliwości, że źle wykonany makijaż permanentny powoduje znaczny spadek samooceny. Kiedy efekt mikropigmentacji jest nieestetyczny, nienaturalny lub po prostu nie jesteśmy zadowoleni z rezultatów, nie musimy dłużej się z tym zmagać. Rozwiązaniem okazują się zabiegi usuwania makijażu permanentnego, które skutecznie i trwale eliminują barwnik ze skóry. Gdzie najlepiej usunąć mikropigmentację i na czym polegają poszczególne metody? Sprawdźmy.

Co zrobić, kiedy makijaż permanentny jest nieudany?

Jeśli nadal zastanawiasz się nad wykonaniem mikropigmentacji, przede wszystkim ogromne znaczenie ma wybór profesjonalnego salonu. Zarówno przeprowadzenie, jak i usunięcie trwałego makijażu powinno odbywać się w miejscach, w których pracownicy mają doświadczenie oraz dysponują odpowiednim i sprawdzonym sprzętem.

Do usunięcia makijażu warto zatem wybierać salony, takie jak Salon Orchidea w Białymstoku, z którego specjaliści mają certyfikaty linergistek potwierdzające ich kwalifikacje i kompetencje zawodowe. Dzięki temu możemy mieć pewność, że zabieg zostanie zrealizowany ze szczególną dokładnością i z zachowaniem najwyższych zasad bezpieczeństwa oraz higieny.

Po usunięciu makijażu permanentnego możemy również poddać się ponownej mikropigmentacji wykonywanej przez specjalistów. Ze względu na to, że w Salonie Orchidea zabiegi przeprowadzane są przez doświadczone linergistki, ostateczny efekt trwałego makijażu z całą pewnością będzie zadowalający i jednocześnie naturalny.

Laserowe i nielaserowe usuwanie mikropigmentacji – co wybrać?

W celu pozbycia się makijażu permanentnego stosowane są dwie metody: laserowa oraz z użyciem Removera. Metoda laserowa polega na serii zabiegów, w trakcie których wiązka lasera głęboko przenika w miejsce pokryte barwnikiem. W konsekwencji uruchomione zostają procesy metaboliczne, za pomocą których pigment rozbija się na małe cząsteczki, staje się coraz jaśniejszy i całkowicie znika. Częstotliwość oraz liczba zabiegów dobierana jest indywidualnie do gęstości barwnika, jego głębokości, rodzaju oraz koloru. Ostateczny efekt zależny jest także od reakcji organizmu pacjenta.

Alternatywą dla lasera jest natomiast zastosowanie specjalnego Removera, który wprowadzany jest bezpośrednio w warstwy skóry pacjenta. Cząsteczki preparatu wiążą się z barwnikiem w skórze i doprowadzają do jego eliminacji. Usuwanie makijażu permanentnego Removerem umożliwia usunięcie niemal każdego rodzaju i koloru pigmentu, a co więcej substancja chemiczna stanowi dobry wybór dla osób, które nie mogą poddać się metodzie laserowej.

Materiał partnera