Odchudzanie hipnozą

Czy hipnoza może pomóc w odchudzaniu?

Hipnoza jest metodą terapeutyczną wykorzystywaną na całym świecie do walki z wieloma chorobami, do których należą uzależnienia, depresja czy zaburzenia odżywiania. Stosowana w przypadku leczenia otyłości ma szansę odnieść trwały skutek, ponieważ opiera się na wypracowaniu nowych wzorców zachowań. W odróżnieniu od tabletek i diet, hipnoterapia pozwala dotrzeć do źródła problemu. W jaki sposób hipnoza może wspierać odchudzanie?

Na czym polega hipnoterapia?

Hipnoza jest metodą terapeutyczną, która wykorzystywana jest w alternatywie do często nieskutecznych zaleceń medycyny konwencjonalnej. Przewaga hipnozy polega na tym, że nie koncentruje się ona na zwalczaniu objawów, ale na prawdziwej przyczynie dolegliwości pacjenta. Podczas transu, w którym ciało chorego jest odprężone, a umysł skoncentrowany, terapeuta programuje nowe wzorce nie tylko w jego świadomości, ale także w podświadomości. Bywa, że to właśnie podświadome, nawykowe zachowania są tymi, które należy zmienić w pierwszej kolejności. Hipnoterapia, przeprowadzana przez specjalistę, którego można znaleźć między innymi w Gabinecie Hipnozy i Psychoterapii Magdaleny Dorau w Łodzi, jest procesem całkowicie bezpiecznym.

Terapia hipnozą – szukanie psychologicznego podłoża otyłości

Przyczyny otyłości są zwykle bardzo skomplikowane. Trudno określić je wspólnym mianem nieprawidłowych nawyków żywieniowych, ponieważ takie uproszczenie pociągałoby za sobą równie banalne rozwiązania – diety oraz tabletki odchudzające. Hipnoterapeuta wie, że u podłoża złych schematów działania stoi stres, trudne emocje, niska samoocena lub lęk przed głodem. Leczenie otyłości przez hipnoterapię umożliwia przepracowanie psychologicznych uwarunkowań choroby i wytyczenie nowych, dostosowanych indywidualnie ścieżek neurologicznych.

Odchudzanie hipnoterapią w praktyce

Hipnoterapeuta może zmniejszyć podświadomy niepokój i wyposażyć pacjenta w techniki, które pomogą mu samodzielnie rozładować stres. Dzięki hipnozie wprowadzone zostają awersyjne skojarzenia z danymi produktami, na przykład słodyczami lub posiłkami typu fast food, w celu wyeliminowania chęci ich spożycia. Na tej samej zasadzie można zaprogramować pozytywne skojarzenia z aktywnością fizyczną, która naturalnie wywoła proces odchudzania, a ponadto przyczyni się do poprawy zdrowia w ogóle. Hipnoza wykorzystuje również warunkowanie zapachem, który może wywołać uczucie sytości, co pozwala uniknąć podjadania między posiłkami. Metody te utrwalają pozytywne zachowania, zapewniając długotrwały efekt terapeutyczny.

Materiał partnera