Kobieta ogląda swoją wydepilowaną pachę

Czy efekty depilacji laserowej utrzymują się permanentnie?

Depilacja laserowa to zabieg, który zyskał popularność dzięki swojej skuteczności. Choć jego najistotniejszym rezultatem jest efektywne usunięcie niechcianego owłosienia, daje on szereg innych korzyści. Osoby, które rozważają wykonanie zabiegu, często zastanawiają się nad tym, czy jego efekty utrzymują się permanentnie, dlatego w artykule postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości i opisać, jakich rezultatów można się po nim spodziewać.

Jak długo utrzymują się efekty depilacji laserowej?

Podczas zabiegu depilacji laserowej wykorzystywane są urządzenia, które emitują wiązki światła laserowego oraz uszkadzają mieszek włosowy. Pierwsze efekty można zaobserwować po jednym lub dwóch tygodniach, w trakcie których włoski wypadają z wewnętrznej warstwy skóry. Wraz z upływem czasu włoski zaczynają jednak odrastać, a to za sprawą naturalnego procesu wzrostu włosa – podczas zabiegu usuwane jest bowiem owłosienie, które znajduje się na zewnątrz skóry. Uśpione w jej głębi cebulki nie reagują na laser, dlatego też po kilku tygodniach włosy z powrotem pojawiają się na ciele. Należy jednak pamiętać, że odrasta ich zdecydowanie mniej – jednocześnie pokazuje to, czy depilacja jest skuteczna. Jeśli po kilku zabiegach zmniejszenie ilości owłosienia nie jest zauważalne, oznacza to, że prawdopodobnie wybrany został zły gabinet. Dla zwiększenia satysfakcji potrzebne jest wykonanie serii kilku zabiegów depilacji. Jak mówi nam ekspertka z gabinetu Studio Laser:

Warto podkreślić, że rezultaty depilacji laserowej w dużej mierze zależą od indywidualnych predyspozycji pacjenta, wśród których najważniejsze to struktura i kolor owłosienia. Istotne jest więc, aby przed rozpoczęciem serii zabiegów, odbyć konsultację ze specjalistą, który dobierze odpowiednie parametry wiązki lasera.

Ile zabiegów depilacji laserowej należy przeprowadzić, aby całkowicie pozbyć się owłosienia?

Najczęściej liczba zabiegów depilacji laserowej, które należy przeprowadzić, aby całkowicie pozbyć się owłosienia, oscyluje wokół 3-4 wizyt. Wszystkie z nich muszą być odbyć się w określonych odstępach czasowych. Należy pamiętać, że naturalna zdolność organizmu do regeneracji może sprawić, że na ciele zaczną się pojawiać pojedyncze włoski – wskazane jest wówczas wykonanie tzw. zabiegu przypominającego.

Gdzie wykonać zabieg depilacji laserowej?

Ze względu na swoją dużą popularność, miejsca oferujące zabiegi depilacji laserowej z łatwością można znaleźć na terenie całego kraju – laserowe usuwanie owłosienia w Poznaniu wykonasz np. w gabinecie Studio Laser.

O efekcie zabiegu w dużej mierze decyduje sposób jego przeprowadzenia, a także rodzaj wykorzystanego urządzenia, dlatego warto jest decydować się na wizyty wyłącznie w sprawdzonych i rzetelnych salonach medycyny estetycznej. Otrzymasz wówczas gwarancję maksymalnego bezpieczeństwa, a także spektakularnych rezultatów.

Materiał partnera