endermologia zabieg pielegnacyjny

Co to jest endermologia?

Endermologia to inaczej mechaniczny masaż podciśnieniowy, który oddziałuje na tkankę łączną. Ma on na celu pobudzić metabolizm i zwiększyć produkcję kolagenu. Zabieg można stosować w odchudzaniu, a także, aby zlikwidować cellulit, wymodelować sylwetkę i poprawić kontur twarzy. Endermologia często stanowi także jedyny ratunek dla osób, u których dieta czy regularne ćwiczenia nie przynoszą pożądanych efektów. Jak dokładnie działa endermologia?

Jak działa zabieg endermologii?

Aby osiągnąć najlepsze efekty, endermologia musi być wykonywana w serii. Zabieg może powstrzymywać powstawanie cellulitu, ale też cofnąć istniejące już efekty tego procesu, ponieważ dotlenia skórę i przyspiesza krążenie. Dzięki temu pobudzony zostaje proces samoistnej odnowy biologicznej. Pobudzony metabolizm pozytywnie wpływa na organizm, usuwając z niego toksyny i tłuszcz.

Endermologia może być również stosowana w celach odmładzających, gdyż pobudza komórki do produkcji kolagenu i elastyny, które odpowiadają za sprężystość i elastyczność skóry. Zabieg można stosować na powierzchni twarzy, szyi i dekoltu. Dzięki temu można wygładzić zmarszczki, poprawić kontur ust, twarzy i oczu oraz elastyczność i ogólną kondycję skóry twarzy.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg endermologii najlepiej jest wykonywać w serii, aby móc osiągnąć zamierzony efekt. W trakcie masażu pacjentka nie odczuwa żadnego bólu, jednak musi być ubrana w specjalny strój przylegający do ciała, który ma za zadanie chronić skórę przed bezpośrednim kontaktem z głowicą sprzętu. Ciśnienie wytwarzane przez urządzenie rolki głowicy wciąga fałd skórny, który przybiera kształt fali.

Jak mówi ekspert ze Studia Figura:

Intensywność masażu jest zależna od partii ciała, na której się go wykonuje. Zabieg na twarzy powinien być delikatny, ale na brzuchu i udach może być intensywniejszy.

Endermologia – efekty i przeciwwskazania

Endermologia wywiera duży wpływ na stan skóry i mięśni oraz na samopoczucie pacjenta. W trakcie zabiegu wydzielają się endorfiny, które zmniejszają odczuwanie bólu i wyzwalają uczucie odprężenia i szczęścia. Jednym z efektów endermologii jest także zmniejszenie obrzęków, ponieważ zabieg reguluje przebieg limfy oraz krwi w organizmie. Wspomaga również walkę z bólami mięśni, kości i stawów. Endermologia może okazać się pomocna w przypadku leczenia uszkodzeń więzadeł i ścięgien.

Endermologia nie może być stosowana u osób, które mają dużą ilość tłuszczaków, przepuklinę brzuszną lub cierpią na zapalenie żył czy aktywną chorobę nowotworową. Pacjenci z bolesnymi żylakami lub skłonnościami do ich tworzenia także nie powinni korzystać z tego zabiegu. Nie zaleca się również wykonywania endermologii w przypadku osób, które przyjmują leki rozrzedzające krew, kobiet w ciąży lub karmiących piersią.

Materiał partnera