Co jest niezbędne w pracy kosmetyczki mobilnej?

Możliwość pracy na własnych warunkach i możliwość rozwijania firmy wedle własnego planu brzmi zachęcająco. Wiele osób decyduje się na prowadzenie własnego biznesu – także w formie mobilnej. Jedną z popularnych branż, w których można zacząć działać w ten sposób, są usługi kosmetyczne. Jednak mobilna stylistka paznokci czy kosmetyczka musi wyposażyć się w odpowiedni sprzęt, by oferować profesjonalne zabiegi najwyższej jakości u klienta.

Podstawowe wyposażenie mobilnej kosmetyczki

Kosmetyczka mobilna musi zainwestować w kilka większych sprzętów, ale także w liczne drobiazgi – jak m.in. wielofunkcyjny kombajn kosmetyczny, przyrząd do zbiegów z wykorzystaniem fal radiowych, myjka ultradźwiękowa kosmetyczna, łóżko kosmetyczne, a także środki do dezynfekcji – jak m.in. płyn dezynfekujący do rąk oraz do powierzchni.

Wyposażenie zależy też od oferty i specjalizacji kosmetyczki – należy je skompletować indywidualnie. Specjalne wyposażenie to podstawa, aby móc wykonywać w warunkach domowych rozmaite zabiegi kosmetyczne, m.in. peeling kawitacyjny, mikrodermabrazję, mezoterapię bezigłową czy ultradźwięki.

Kombajn kosmetyczny. Urządzenie mieści się w poręcznej walizce, dzięki czemu można je łatwo transportować. Pozwala na wykonanie wielu zabiegów kosmetycznych.

Urządzenie do zbiegów z wykorzystaniem fal radiowych. Posiada trzy głowice i można je stosować do różnych części ciała – m.in. w okolicach twarzy, oczu, ramion, dekoltu, pośladków, ud czy brzucha.

Łóżko kosmetyczne. Wygodne i poręczne łóżko rozkładane jest niezbędne w pracy kosmetyczki. Warto kupić model z regulacją wysokości, aby zadbać o wygodę klientek. 

Myjka ultradźwiękowa kosmetyczna. Stylistka paznokci czy kosmetyczka musi też jak najlepiej zadbać o higienę i sterylność pracy – rękawiczki, płyn dezynfekujący do rąk czy inne produkty ochronne to podstawa, ale należy zadbać także o powierzchnie oraz narzędzia. Do czyszczenia tych ostatnich przyda się myjka ultradźwiękowa kosmetyczna.

Pozwoli ona zadbać o sterylność miejsca pracy i czystość sprzętów i narzędzi. Wyróżnia ją wysoka skuteczność, gdyż wykorzystuje przemieszczanie się fal dźwiękowych, które tworzą zjawisko kawitacji podczas kontaktu z wodą. Myjka ultradźwiękowa kosmetyczna powinna znaleźć się w każdym salonie i na wyposażeniu mobilnej kosmetyczki.

Duże możliwości i niewielki wkład finansowy w skompletowanie wyposażenia mobilnej kosmetyczki sprawiają, że popularność tego zawodu rośnie – z ich usług chętnie korzystają zarówno klientki prywatne, jak i salony, ośrodki SPA czy hotele.

Materiał partnera