podklady medyczne ochronne szpital

Charakterystyka nieprzemakalnych podkładów podfoliowanych do gabinetów medycznych

Podkłady medyczne pojawiają się zarówno w szpitalach, jak i przychodniach czy innych specjalistycznych gabinetach. Coraz częściej można je znaleźć również w salonach kosmetycznych i SPA. Dzielą się one na kilka rodzajów, w tym wariant nieprzemakalny podfoliowany wykorzystywany po zabiegach i operacjach. Czym cechują się takie podkłady i dlaczego są one powszechnie używane?

Do czego używa się podkładów podfoliowanych?

Po zabiegu lub operacji konieczne jest założenie opatrunków, które w przypadku dużych ran mogą nie być wystarczające, a więc istnieje opcja, że zaczną przeciekać. Z tego powodu tak ważne jest korzystanie z nieprzemakalnych podkładów zapewniających pełną higienę miejsca odpoczynku pacjenta.

Podkłady podfoliowane można znaleźć nie tylko w szpitalach przeprowadzających operacje ratujące życie, lecz także takich miejscach, jak gabinety medycyny estetycznej i salony kosmetyczne.

Dlaczego użycie podkładów nieprzemakalnych jest tak istotne?

Konieczność używania podkładów nieprzemakalnych podfoliowanych wynika z obowiązujących zasad utrzymania odpowiedniej higieny. Dotyczy to również salonów kosmetycznych i SPA, w których z roku na rok standardy są coraz wyższe, a zdrowie pacjentów – lepiej chronione.

Podkłady medyczne nieprzemakalne to jedna z lepszych metod zapewnienia higieny pacjentom po zabiegach. Są one bardzo cienkie, a zarazem niezwykle wytrzymałe, dlatego osoba leżąca w szpitalnym łóżku lub miejscu wykonywania operacji zupełnie nie odczuwa ich obecności

– mówi specjalista z hurtowni Aseo Paper.

Czym cechują się podkłady podfoliowane nieprzemakalne?

Główną zaletą podkładów podfoliowanych jest fakt, że nie przepuszczają one wilgoci, również jeśli chodzi o płyny drobnoustrojowe. Wszystko za sprawą zastosowania jednej warstwy celulozy oraz jednej warstwy folii, które zapewniają czystość i pozwalają na łatwiejsze utrzymanie higieny w łóżku pacjenta. Takie produkty występują w różnych wariantach kolorystycznych, co może mieć znaczenie w przypadku salonów kosmetycznych i gabinetów medycyny estetycznej.

Górna warstwa podkładów medycznych podfoliowanych jest miękka i delikatna, dlatego nie powoduje dyskomfortu i podrażnień skóry. Folia znajduje się jedynie w dolnej części, chroniąc pościel przed zabrudzeniem.

Podkłady podfoliowane nieprzemakalne są także bardzo odporne na rozerwania i inne uszkodzenia mechaniczne. Ma to związek z faktem, że dolna warstwa takich produktów to wytrzymała folia podklejająca miękką celulozę. Pomimo tego, podkłady medyczne są artykułami jednorazowymi, które należy wymieniać w zależności od potrzeb danego pacjenta.

Materiał partnera