Zabieg z wykorzystaniem botoxu

Botox skutecznym sposobem na młody wygląd

Zastanawiasz się, w jaki sposób ukryć pierwsze zmarszczki na twarzy? Szukasz sprawdzonej i bezpiecznej metody na wygładzenie kurzych łapek? Botox jest jedną z najbardziej skutecznych metod walki ze zmarszczkami. Prawidłowo wykonany zabieg z jego użyciem daje naturalne i piękne efekty. Sprawdź, komu polecany jest botox i dlaczego warto się na niego zdecydować.

Na czym polegają zabiegi z wykorzystaniem botoxu?

Botox to popularna nazwa toksyny botulinowej lub jadu kiełbasianego. Substancja ta jest z powodzeniem stosowana w medycynie estetycznej i kosmetologii od wielu lat. Zabieg z wykorzystaniem botoxu polega na miejscowym wprowadzaniu preparatu w celu wygładzenia zmarszczek na wybranych partiach twarzy.

Botox jest wstrzykiwany podskórnie, wstrzymuje on uwalnianie się acetylocholiny, która jest neuroprzekaźnikiem pomiędzy nerwami a mięśniami. Powstrzymanie pracy niektórych mięśni twarzy hamuje marszczenie się skóry, a co za tym idzie także powstawanie zmarszczek.

Dawniej na temat botoxu krążyły różne, często nieprawdziwe opinie. Obecnie nasza wiedza i świadomość jest dużo większa, dlatego też zabiegi z jego wykorzystaniem cieszą się rosnącą popularnością. Takie profesjonalne i bezpieczne zabiegi oferowane są np. przez Gabinet medycyny estetycznej w Legnicy.

Komu polecany jest botox?

Botox zwany jest eliksirem młodości, ponieważ pomaga on odzyskać młody wygląd skóry, nawet osobom posiadającym głębokie zmarszczki. Zabiegi z wykorzystaniem botoxu są polecane także profilaktycznie u młodych osób, u których zmarszczki nie są jeszcze wyraźnie widoczne. Z pomocą botoxu można także podnieść kąciki ust. Po prawidłowo przeprowadzonym zabiegu skóra wygląda zdrowiej, promienniej oraz młodziej.

Choć botox jest najczęściej wykorzystywany w celach odmładzających, to ma on także wiele innych, cennych właściwości, takich jak np. leczenie nadpotliwości. Jest używany także do likwidowania uśmiechu dziąsłowego oraz w leczeniu innych schorzeń, np. takich jak spastyczność czy dystonia mięśniowa.

Botox – jak długo utrzymują się jego efekty?

Zabiegi z użyciem botoxu nie są zabiegami trwałymi. Aby efekt się utrzymywał, powinny być regularnie powtarzane. Ma to także swoje dobre strony, ponieważ rezultaty takich zabiegu są odwracalne.

To jak długo efekt zabiegu z użyciem botoxu będzie się utrzymywał zależy w dużej mierze od ilości wstrzykniętej substancji, stylu życia i czynników zewnętrznych. Osoby, które np. często korzystają z solarium lub dużo przebywają na słońcu, mogą spodziewać się nieco krótszego efektu. Botox najczęściej jednak utrzymuje się ok. 3-6 miesięcy.

Materiał partnera