Astygmatycy sięgajcie po soczewki kontaktowe toryczne!

Jest to nasz apel do wszystkich osób cierpiących na niezborność oka, zwaną powszechnie też astygmatyzmem. To uciążliwa wada wzroku, na którą choruje coraz więcej osób młodszych i starszych. Powodów może być wiele, ale nie na tym chcielibyśmy się dzisiaj skupić – przedstawimy najważniejsze zalety stosowania soczewek torycznych kontaktowych zamiast zwykłych okularów, których nie będziesz chciał już wymienić na żadne inne.

Soczewki na miarę Twojej wady

Po pierwsze, takie soczewki toryczne mimo podobnego wyglądu, znacznie różnią się od standardowych soczewek sferycznych, które korygują wady dalekowzroczności lub bliskowzroczności. W przypadku astygmatyzmu łączy on w sobie objawy obu tych wad wzroku, kiedy to soczewka musi podzielić się na różne strefy stabilizujące. W rezultacie moc korygowania nie jest jednakowo na całej powierzchni, jak dzieje się w przypadku soczewek sferycznych.

Soczewki toryczne wyróżniają się indywidualnie dopasowaną długością osi cylindra do rodzaju astygmatyzmu pacjenta. Zatem sam kształt tej soczewki różni się od pozostałych, gdzie mamy tutaj do czynienia z porównaniem do obwarzanka lub specyficznej figury geometrycznej zwanej torusem. Możemy także wymienić dwa rodzaje soczewek torycznych – miękkie i twarde. Pierwsze z nich są najczęściej używane i mogą korygować większość wad astygmatyzmu. Jednak niektóre jego rodzaje wymagają innej struktury, materiału i właściwości, dlatego powstały soczewki twarde toryczne, które idealnie nadają się przy różnych schorzeniach oczu, uszkodzeniach mechanicznych czy właśnie nieregularnym astygmatyzmie.

Na każdy dzień, tydzień lub miesiąc

Soczewki toryczne pozwalają Ci zachować maksimum komfortu przez długi okres czasu. Już nie musisz nosić okularów każdego dnia i wymienić ich szkła w związku ze zmianą mocy albo uszkodzeniem powierzchni. Teraz czas na wygodniejsze rozwiązania, które wbrew pozorom potrafią zachować świeżość, komfort i nawilżenie przez cały dzień.

Wystarczy dobrze zapoznać się z producentami soczewek torycznych i ich rodzajami, by zdecydować się ostatecznie na najlepszy model dla Ciebie. Wyróżnić można m.in. soczewki jednodniowe, dwutygodniowe lub miesięczne, co oznacza dłuższy czas użytkowania przy zachowaniu równie wysokiego poziomu komfortu. Jeśli nigdy wcześniej nie miałeś do czynienia ze szkłami kontaktowymi, koniecznie musisz na początek wypróbować soczewki jednodniowe, by przekonać się jak bardzo wygodne i przyjemne może być ich noszenie, a przy tym nagle wada wzroku staje się praktycznie niewidoczna.

W przypadku okularów musiałeś zawsze martwić się o ich zdjęcie, zaparowanie czy też ograniczone pole widzenia – przy soczewkach torycznych wszystko to wygląda zupełnie inaczej.

Zmiana koloru oczu – nic trudnego

Dla astygmatyków również nie zabrakło pełnego asortymentu soczewek kolorowych, które oprócz pigmentu zawartego wewnątrz, cechują się również korygowaniem wady niezborności oka. To rewolucyjne rozwiązanie, które teraz stało się powszechne i coraz częściej wybierane. Możesz odmienić nagle swoje spojrzenie i podkreślić swój naturalny kolor oczu albo też całkowicie go zmienić. Możliwe jest również podkręcenie głębi koloru, rozjaśnienie czy też optyczne powiększenie oczu – pomysłów i inspiracji jest całe mnóstwo, dlatego zachęcamy do eksperymentowania i próbowania nowych rzeczy.

Materiał partnera