sposoby na poprawę cery

3 sposoby na poprawę cery

Lato to ulubiona pora roku większości z nas — wysokie temperatury, wspaniała pogoda i wizja wakacji sprawia, że z niecierpliwością go wyczekujemy. Jednak nasza skóra nie ma w tym czasie urlopu: szkodliwe promieniowanie i wysoka wilgotność mogą doprowadzić do pogorszenia jej kondycji. Dowiedz się, co należy zrobić, aby zachować zdrową i piękną cerę. 

Odpowiednie nawilżenie to podstawa

Podczas lata tracimy o wiele więcej wody niż zazwyczaj; dlatego tak ważne jest picie dużej ilości wody, co najmniej jeden litr więcej niż na co dzień. Oprócz tego warto jeść owoce i warzywa, które posiadają jej dużą zawartość, na przykład ogórki czy arbuzy. Jeśli chodzi o bezpośrednie nawilżenie skóry, dobrze się zaopatrzyć w kremy nawilżające, bogate w takie składniki jak kwas hialuronowy. Krem nie musi być tłusty, jednak trzeba go nakładać na wilgotną skórę. Kolejną opcją jest udanie się do salonu kosmetycznego lub gabinetu medycyny estetycznej, gdzie zostaną nam zaproponowane profesjonalne zabiegi odżywiające. Jednym z nich może być zabieg z użyciem DermaClear w klinice medycyny estetycznej Hallmedica w Gdyni. Polega on na wprowadzaniu preparatów nawilżających i przeciwutleniaczy w głąb skóry, dzięki czemu możliwe jest jej odżywienie od wewnątrz. Zabieg ten pomaga w usunięciu przebarwień oraz poprawieniu ogólnej kondycji cery. 

Jak prawidłowo zabezpieczyć się przed słońcem? 

Krem z filtrem powinniśmy stosować cały rok, ale latem jest to absolutna podstawa. Badania pokazują, że promienie słoneczne są odpowiedzialne za 80% procesów starzenia skóry. SPF 50, aplikowany raz na kilka godzin, z pewnością poprawi kondycję cery i uchroni ją przed przyszłymi zmianami, i przebarwieniami. Oprócz tego dobrze nosić kapelusz lub czapkę z daszkiem i unikać przebywania na pełnym słońcu, aby przegrzać organizmu.  

Czy można złuszczać skórę latem?

Złuszczanie skóry to jeden z najlepszych sposobów na poprawę jej wyglądu. Komórki naskórka obumierają przez cały rok, a jeśli się ich nie pozbędziemy, skóra będzie wyglądać na zmęczoną i szarą. Należy jednak podkreślić, że latem powinniśmy być szczególnie ostrożni przy tego typu zabiegach — skóra jest wtedy szczególnie wrażliwa na czynniki zewnętrzne, a wystawienie jej na szkodliwe promieniowanie może ją nieodwracalnie uszkodzić. Podczas lata sprawdzą się zatem delikatne kwasy, takie jak kwas migdałowy czy glikolowy. Oczywiście, krem z filtrem jest wtedy obowiązkowy. 

Materiał partnera